Władze ligi NHL liczą na dokończenie sezonu w neutralnych halach

Inne
Władze ligi NHL liczą na dokończenie sezonu w neutralnych halach
fot. PAP
Władze NLH liczą na dokończenie sezonu w neutralnych halach

Władze hokejowej ligi NHL wciąż mają nadzieję na dokończenie sezonu w neutralnych halach lodowych. Rozważają także zwiększenie liczby drużyn w decydującej fazie play off z 16 do 24.

Przerwa w rozgrywkach NHL – z powodu koronawirusa – trwa już ponad dwa miesiące i wciąż nie wiadomo, kiedy zawodnicy wrócą na lodowiska. Poszczególne drużyny mają do rozegrania od 11 do 14 meczów.

 

Według niektórych amerykańskich mediów, powołujących się na Gary’ego Bettmana z władz ligi, jedną z opcji jest skoszarowanie zespołów w neutralnych lokalizacjach. Mówi się o ośmiu-dziewięciu takich miejscach, a każde z nich mogłoby stanowić bazę nawet dla 12 klubów (w NHL jest ich 31).

 

Dziennikarze uważają, że największe szanse na przyjęcie hokeistów mają Las Vegas oraz Minnesota, Edmonton, Toronto i Vancouver, a także Columbus.

 

Zobacz też: Dwa stany w USA zapowiadają powrót profesjonalnego sportu

 

Zgodnie z tzw. protokołem zdrowia, w wybranych halach odbywałoby się po kilka meczów dziennie i bez kibiców.

 

Rozważane jest również zwiększenie liczby drużyn w decydującej fazie play off z 16 do 24. Być może sezon regularny zostanie skrócony i od razu rozpocznie się - nawet w zmienionym formacie - rywalizacja o Puchar Stanleya.

 

Nie brakuje też komplikacji jeśli chodzi o szanse na wznowienie sezonu, np. 17 procent hokeistów NHL nie mieszka w Ameryce Północnej, a obecnie występują poważne ograniczenia w podróżowaniu. Poza kilkoma wyjątkami granice między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi też są zamknięte.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze