Bezprecedensowa decyzja PZPN! Motor i Hutnik z awansem do II ligi

Piłka nożna
Bezprecedensowa decyzja PZPN! Motor i Hutnik z awansem do II ligi
fot. PAP
Komisja ds. Nagłych PZPN zebrała się na wniosek Zbigniewa Bońka

W ostatnich kilku dniach piłkarską Polskę wzdłuż i wszerz rozgrzała decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Zgodnie z nią do II ligi awansował Motor Lublin, mimo tego, że po ostatnim meczu zajmował miejsce w tabeli za Hutnikiem Kraków. W środę 20 maja Komisja ds. Nagłych PZPN zdecydowała jednak, że obydwie ekipy uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Zarówno Motor, jak i Hutnik miały w momencie przerwania rozgrywek po 36 punktów w tabeli grupy IV trzeciej ligi. Na pierwszej lokacie znajdował się jednak Hutnik, który wygrał jedno bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W miniony weekend prowadzący w tym sezonie rozgrywki Lubelski Związek Piłki Nożnej zinterpretował jednak przepisy w ten sposób, że to Motor dzięki lepszemu bilansowi bramek uzyska awans do II ligi.

 

Kontrowersyjne awanse w niższych ligach. "Dlaczego nie możemy dograć sezonu?"

 

Sprawa wywołała mnóstwo kontrowersji, zważywszy na to, że przepisy zostały "nagięte" w wyjątkowym, bo przerwanym sezonie. Dlatego "do akcji" wkroczył Zbigniew Boniek, na którego wniosek zebrała się Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Ta postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi!

 

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – mówi Boniek, cytowany przez Łączy Nas Piłka.

 

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie