Czy 15 tysięcy złotych dla pierwszoligowego piłkarza to skandal?

Piłka nożna
Czy 15 tysięcy złotych dla pierwszoligowego piłkarza to skandal?
fot. CyfraSport

Krzysztof Wanio i Tomasz Łapiński zastanawiali się w "Poranku z Polsatem Sport" czy 15 tysięcy złotych płacone piłkarzom w Fortuna 1 Lidze to adekwatne zarobki. - W dużej mierze takie stawki kształtuje rynek. Z powodu pandemii koronawirusa cały świat patrzy uważniej na kwoty, które płaci się piłkarzom. Może ten trudny czas będzie okazją, żeby trochę znormalizować piłkarski rynek - zauważył były reprezentant Polski.

- Miedź Legnica jestem klubem w dużej mierze sponsorowanym przez prywatne źródło. Natomiast dajmy na to PGE Stal Mielec ma posiada duże wsparcie miejskie. W kontekście pandemii koronawirusa pojawiły się spore kontrowersje odnośnie zarobków pierwszoligowych piłkarzy. Prezydent Radomia – Radosław Witkowski powiedział, że skandalem są zarobki zawodników z I ligi w wysokości 15 tysięcy złotych netto. Ja zawsze podkreślam, że jesteś wart tyle, ile ktoś za ciebie zapłaci. Taki jest rynek – wyraził swoją opinię prowadzący "Poranek z Polsatem Sport".

 

Wraca Fortuna 1 Liga. Wszystkie mecze na sportowych antenach Polsatu i IPLA

 

Redaktorowi Wanio wtórował nasz ekspert i legenda Widzewa. Łapiński słusznie zauważył, że stawki piłkarzy ukształtował rynek.

 

- W dużej mierze takie stawki kształtuje rynek. Z powodu pandemii koronawirusa cały świat patrzy uważniej na kwoty, które płaci się piłkarzom. Może ten trudny czas będzie okazją, żeby trochę znormalizować piłkarski rynek. Czy to się jednak uda? Nie mam pewności – zaznaczył Łapiński.

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie