Zawodnicy futbolu australijskiego muszą ograniczyć liczbę partnerek

Inne
Zawodnicy futbolu australijskiego muszą ograniczyć liczbę partnerek
fot. PAP
11 czerwca planowane jest wznowienie rozgrywek

Władze futbolu australijskiego zaapelowały do zawodników o ograniczenie liczby partnerek i spotkań z nimi, co miałoby zmniejszyć ryzyko zainfekowania koronawirusem – poinformowała miejscowa gazeta „Herald Sun”.

Wznowienie rozgrywek AFL (Australian Football League) w czasie pandemii zaplanowane jest na 11 czerwca.

 

Przygotowane zostały specjalne procedury dot. zdrowia, higieny, bezpieczeństwa itd. Według dziennika z Melbourne, zawodnicy mogą zostać ukarani, jeśli będą zachowywać się „ryzykownie, lekkomyślnie itd”. Chodzi o ograniczenie liczby partnerek. Gracze mają zakaz odwiedzania innych osób, niż towarzyszka życia, przyjaciele i członkowie rodziny.

 

- Myślę, że takie zalecenie uspokoi chłopaków i ograniczy ich spotkania do minimum – stwierdził prezes drużyny Collingwood FC Eddie McGuire.

 

Zobacz też: Dwa stany w USA zapowiadają powrót profesjonalnego sportu

 

Zawodnik Melbourne FC Jake Lever przyznał, że kilku jego kolegów z zespołu było niezadowolonych z instrukcji. - Mnie to nie dotyczy, mam małe dziecko i żonę i jestem szczęśliwy, ale słyszałem o rozczarowaniu chłopaków, którzy są singlami - mówił.

 

Futbol australijski jest sportem bardzo popularnym na antypodach, a finał mistrzostw kraju ogląda po 100 tysięcy kibiców.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze