Martinez podjął decyzję w sprawie przyszłości

Piłka nożna
Martinez podjął decyzję w sprawie przyszłości
fot. PAP
Roberto Martinez z nowym kontraktem

Roberto Martinez podpisał nowy kontrakt, na mocy którego będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Belgii do końca 2022 roku. Stanowisko to zajmuje od 2016 roku, a największym sukcesem drużyny narodowej pod jego wodzą jest trzecie miejsce na mundialu w Rosji.

Martinez będzie też pełnił funkcję dyrektora technicznego i przez najbliższe dwa lata ma w tym zakresie przygotować swojego następcę.

 

- Pandemia koronawirusa spowolniła wiele spraw, ale przedłużenie kontraktu zostało przygotowane i oficjalnie obowiązuje - napisała w oświadczeniu belgijska federacja.

 

Belgia zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Do mistrzostw Europy, które zostały przełożone na przyszły rok, awansowała z kompletem dziesięciu zwycięstw i bilansem bramek 40-3.

 

- Najbliższe dwa i pół roku będzie niezwykle intensywne. Czeka nas Euro, Liga Narodów, eliminacje do mundialu i sam turniej finałowy - powiedział Martinez.

 

Zobacz też: Brzęczek podpisał nowy kontrakt! "Gramy dalej"

 

46-letni hiszpański szkoleniowiec wcześniej prowadził brytyjskie kluby: Swansea City, Wigan Athletic oraz Everton.

 

- To będą prawdopodobnie najważniejsze lata w naszej piłkarskiej historii. Chcemy zrobić wszystko, aby kadra mogła się przygotowywać w optymalnych warunkach - dodał szef belgijskiej federacji Peter Bossaert.

 

Wygaśniecie kontraktu Martineza zbiegnie się z zakończeniem mistrzostw świata 2022, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Katarze.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze