Szokujące wyznanie byłego prezesa PZPN

Inne
Szokujące wyznanie byłego prezesa PZPN
fot. Cyfrasport
Michał Listkiewicz zdecydował się na bardzo głębokie wyznanie.

Michał Listkiewicz zdecydował się na bardzo głębokie wyznanie. Były sędzia i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że w dzieciństwie był ofiarą pedofilii. - Jako dziecko byłem molestowany przez księdza i znanego aktora - napisał na Twitterze.

Po opublikowaniu "Zabawy w chowanego”, drugiego obrazu Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim kościele, temat ten jest często poruszanym i szeroko komentowanym w mediach. W jednej z dyskusji na Twitterze poruszającej problem wziął udział były prezes PZPN. Listkiewicz w szczerym poście wytłumaczył na własnym przykładzie, że będąc ofiarą molestowania seksualnego, nie liczy się to, czym zajmuje się sprawca.

 

- A pedofilia wśród celebrytów jest mniej odrażająca? Jako dziecko byłem molestowany przez księdza i znanego aktora, oba wspomnienia są równie traumatyczne, mimo że do najgorszego nie doszło - czytamy we wpisie Listkiewicza.

 

 

67-latek został prezesem PZPN-u w 1999 roku. Stanowisko to piastował przez dziewięć lat. Wcześniej doskonale sprawdzał się w roli sędziego. Prowadził zawody piłkarskie na najwyższych szczeblach, m.in. mistrzostwa Europy w 1988 roku, mistrzostwach świata w 1990 roku, czy igrzyska olimpijskie.

NP, Polsat sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze