Kłos: Wiem, że Tokio 2021 to moja ostatnia szansa na IO

Inne
Kłos: Wiem, że Tokio 2021 to moja ostatnia szansa na IO
fot. Cyfrasport
Kłos: Wiem, że Tokio 2021 to moja ostatnia szansa na IO

Po ponad dwóch miesiącach przerwy siatkarze reprezentacji Polski 1 czerwca rozpoczną zgrupowanie. Do Spały przyjedzie 19 zawodników, a wśród nich Karol Kłos. - To będzie powrót do normalności! Po długiej przerwie i odpoczynku czas trochę „podotykać” piłkę. Ile można trenować w domu - zażartował środkowy.

Powołania do reprezentacji Polski cieszą cię cały czas tak samo czy już się ich spodziewasz?

 

Karol Kłos: Każdego roku powołanie do reprezentacji Polski bardzo mnie cieszy. Większego wyróżnienia nie ma. Szczególnie teraz, kiedy w naszej reprezentacji jest tylu świetnych graczy na każdej pozycji.

 

1 czerwca powrót do siatkówki po długiej przerwie. To będzie dla ciebie prawdziwy Dzień Dziecka?

 

Może nie dzień dziecka, ale powrót do normalności! Po długiej przerwie i odpoczynku czas trochę „podotykać” piłkę. Bo przecież ile można trenować w domu (śmiech).

 

Stęskniłeś się za kolegami z reprezentacji?

 

Z niektórymi nie widziałem się od zeszłorocznej Japonii, więc na pewno będzie miło się spotkać. W naszej reprezentacji panuje bardzo dobra atmosfera, więc tym chętniej jedzie się na kolejne zgrupowania.

 

14 dni treningów, 14 dni przerwy, 14 dni treningów, to optymalne rozwiązanie dla waszej drużyny?

 

Trener zna odpowiedź. Nie ma w tym roku żadnej imprezy docelowej, więc i plan jest trochę luźniejszy. Dla nas zawodników to będzie dobre, że ruszymy się trochę szybciej. Łatwiej nam się wróci do treningów klubowych i nie będziemy mieć takiej ogromniej przerwy.

 

To będzie czas na ciężkie treningi czy na zbudowanie atmosfery i obiecanego przez Vitala Heynena grilla?

 

Wszyscy trzymamy trenera za słowo (śmiech). Myślę, że nie jest to czas na "mega" ciężkie treningi, te czekają nas na przygotowaniach w klubie. Będzie to czas na rozsądny start treningów i na pewno budowanie atmosfery.

 

Odwołano Ligę Narodów, a igrzyska olimpijskie przełożono na 2021 rok. Jak nastawiasz się do sezonu reprezentacyjnego, przygotowań, które nie będą zakończone imprezą docelową?

 

Wystarczającą motywacją są Igrzyska Olimpijskie 2021! Wiem, że to moja ostatnia szansa na imprezę czterolecia, bardziej motywować mnie nie trzeba. Chcę dobrze przepracować ten czas, wrócić do klubu i zagrać dobry sezon. Później wyjść na ostatnią prostą przed igrzyskami i być przy tym zdrowym.

 

Nie zagracie żadnego oficjalnego meczu. Znasz plany na mecze towarzyskie?

 

Wiem, że prowadzone są rozmowy z innymi reprezentacjami, żeby takie mecze się odbyły, ale sytuacja na świecie jest dalej niepewna i na decyzje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Natalia Perlińska, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze