Kowalkiewicz gościem najnowszego Koloseum

Sporty walki
Kowalkiewicz gościem najnowszego Koloseum
fot. Polsat Sport
Gościem kolejnego magazynu sportów walki Koloseum będzie Karolina Kowalkiewicz.

W kolejnym odcinku magazynu sportów walki Koloseum będziemy gościć jedną z najlepszych zawodniczek polskiego MMA Karolinę Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB). Podsumujemy również trzy gale UFC, które odbyły się na przestrzeni zaledwie tygodnia, a także omówimy najważniejsze wydarzenia mające miejsce w polskim oraz światowym środowisku sportów walki. Transmisja magazynu Koloseum w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Wartością dodaną magazynu będzie to, że od porażki z Xiaonan Yan (12-1-1 NC, 5 KO), mającej miejsce 23 lutego 2020 roku, Kowalkiewicz nie występowała często publicznie i rzadko udzielała wywiadów. Polka ma za sobą cztery porażki z rzędu w największej amerykańskiej organizacji i coraz częściej otwarcie mówi o planach rychłego zakończenia zawodowej kariery. Temat jej przyszłości w oktagonie z pewnością zostanie poruszony przez prowadzących.

 

Razem z Kowalkiewicz i komentatorem Polsatu Sport Tomaszem "TJ-em" Marciniakiem przeanalizujemy również najważniejsze walki ostatnich trzech gal UFC. Najbardziej widowiskowa była pierwsza z nich, na której Francis Ngannou (15-3, 11 KO, 4 SUB) zgasił światło Jairzinho Rozenstruikowi (10-1, 9 KO), Calvin Kattar (21-4, 10 KO, 3 SUB) odesłał Jeremy'ego Stephensa (28-18, 1 NC, 19 KO, 2 SUB) w zaświaty piekielnie mocnym łokciem, a Justin Gaethje (22-2, 19 KO, 1 SUB) pokonał Tony'ego Fergusona (25-4, 12 KO, 8 SUB) po krwawej wojnie, sięgając tym samym po tymczasowy pas kategorii lekkiej.

 

Na trzeciej gali na przestrzeni tygodnia obserwowaliśmy pierwszego Polaka, który po przerwie spowodowanej koronawirusem wszedł do oktagonu, czyli Krzysztofa Jotkę (22-4, 6 KO, 1 SUB). Gorszy od niego okazał się Eryk Anders (13-5, 8 KO, 1 SUB), dzięki czemu Polak zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu i awansował na 15. miejsce kategorii średniej UFC. W walce wieczoru tego wydarzenia Alistair Overeem (46-18-1 NC, 24 KO, 17 SUB) powrócił z dalekiej podróży i po kryzysie w pierwszej rundzie znokautował Walta Harrisa (13-8-1 NC, 13 KO). O analizę najciekawszych walk wszystkich trzech wydarzeń poprosimy Bartłomieja Stachurę.

 

Ponadto przedstawimy ciekawostki i newsy dotyczące zbliżających się polskich gal sportów walki.

 

Transmisja magazynu sportów walki Koloseum od godziny 20.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie