Kuzbass Kemerowo ogłosił nazwisko nowego trenera

Siatkówka
Kuzbass Kemerowo ogłosił nazwisko nowego trenera
fot. PAP
Aleksiej Werbow został trenerem klubu Kuzbass Kemerowo.

Aleksiej Werbow został oficjalnie ogłoszony nowym trenerem rosyjskiego klubu Kuzbass Kemerowo. Umowa z 38-letnim szkoleniowcem została zawarta na okres jednego roku.

O możliwej współpracy Werbowa z Kuzbassem mówiło się już od wielu tygodni. Kilka dni temu dyrektor sportowy klubu z Kemerowa Siergiej Łomako przyznał w rozmowie z agencją RIA Novosti, że doszło do porozumienia z Werbowem i obie strony podpisały umowę. W czwartek Kuzbass Kemerowo potwierdził tę informację na swojej stronie internetowej. Werbow zastąpił na tym stanowisku rumuńskiego szkoleniowca Gheorghe Cretu.

 

Czy Bednorz znajdzie wspólny język z grupą i trenerem? Eksperci o decyzjach Heynena

 

Werbow po sezonie 2019/20 rozstał się z Zenitem Kazań. W drużynie ze stolicy Tatarstanu spędził sześć sezonów jako zawodnik, a następnie rozpoczął tu swą szkoleniową karierę. W grudniu 2019 roku zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Władimira Alekno, a jego największym sukcesem było wywalczenie Pucharu Rosji. W fazie zasadniczej sezonu Superligi jego podopieczni zajęli drugie miejsce, co później uznano za ostateczny rezultat niedokończonych rozgrywek.

 

– Kilka dni po tym, jak opuściłem Kazań, zgłosił się do mnie Siergiej Łomako i zaoferował współpracę. Miałem plany na lato i jesień, chciałem się dalej uczyć, pojechać na szkolenie do Włoch. W tym samym czasie z moim agentem skontaktował się inny klub, potrzebowałem więc czasu na przemyślenie sprawy... Nie widzę sensu, by wyjaśniać, dlaczego akurat Kemerowo. Wszyscy wiedzą wszystko o tym zespole. Powiem tylko, że organizacja pracy w klubie jest na najwyższym poziomie, a wyniki zespołu mówią same za siebie. Z dyrektorem sportowym patrzymy na siatkówkę w podobny sposób. Dla mnie to kolejne wyzwanie i poważny sprawdzian. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby zespół zadowolił kibiców swą grą – powiedział Werbow po podpisaniu umowy.

 

 

Kuzbass Kemerowo powstał w 2008 roku, a jego największym sukcesem było wywalczenie mistrzostwa Rosji w sezonie 2018/19. Drużyna, którą prowadził wówczas trener Tuomas Sammelvuo przerwała pięcioletnią dominację Zenita Kazań.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze