Najlepszy atakujący zaplecza PlusLigi zmienił klub

Siatkówka
Najlepszy atakujący zaplecza PlusLigi zmienił klub
fot. KFC Gwardia Wrocław
Damian Wierzbicki zmienił barwy klubowe.

W poprzednim sezonie Krispol 1. Ligi Damian Wierzbicki otwierał ranking najlepiej punktujących i atakujących. 27-letni siatkarz zmienił klub i w kolejnych rozgrywkach zaplecza PlusLigi zagra w ekipie KFC Gwardia Wrocław.

W poprzednim, niedokończonym sezonie Wierzbicki występował w barwach klubu LUK Politechnika Lublin, z którym zajął trzecie miejsce w rozgrywkach Krispol 1. Ligi. Był liderem rankingu najlepiej punktujących (449) i atakujących (405). Wierzbicki to wychowanek UKS Centrum Augustów. Ostatnie sezony spędził na zapleczu PlusLigi, występując w ekipach TSV Sanok (2016–18), APP Krispol Września (2018–19) i ostatnio LUK Politechnika Lublin (2019–20).

 

Rozgrywający Paris Volley nowym wzmocnieniem Aluronu

 

Po udanym sezonie w barwach ekipy z Lublina atakujący miał kilka ofert, również z klubów PlusLigi. Wybrał jednak wrocławską Gwardię.

 

– Rzeczywiście, tak było, ale postanowiłem, że wolę dalej grać i powalczyć o awans do elity. Wrocław to piękne, duże miasto. Do tego perspektywa gry w klubie, który przedstawił ciekawy plan, w zgodzie z moimi sportowymi ambicjami. Gwardia przy ofertach z różnych stron Polski, wydaje się być czymś pewnym. Patrząc na składy, które powoli są ogłaszane, powinniśmy być wśród najmocniejszych drużyn ligi. Co do moich indywidualnych osiągnięć, sezon wcześniej byłem trzecim najskuteczniejszym graczem Krispol 1. Ligi Mężczyzn. Dostałem zadanie, żeby to poprawić i wykręciłem pozycję lidera w rankingu. Dołożę we Wrocławiu coś jeszcze, sądzę, że będziecie zadowoleni – powiedział Wierzbicki cytowany przez stronę klubową gwardiawroclaw.pl.

 

 

Wcześniej KFC Gwardia przedłużyła umowy z trenerem Krzysztofem Janczakiem i środkowym Arkadiuszem Olczykiem – kapitanem drużyny. Nową twarzą w zespole jest rozgrywający Mateusz Biernat, który w ostatnim czasie występował w lidze czeskiej, w klubach VK Ostrava i VK Dukla Liberec.

RM, Polsat Spot

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze