PZPS odpowiada na publikację WP

Siatkówka
PZPS odpowiada na publikację WP
fot. PAP
PZPS odpowiada na publikację WP

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oficjalne oświadczenie w związku z czwartkową publikacją na portalu WP.pl. PZPS w całości odrzuca tezy podane w artykule.

W publikacji na portalu WP.pl czytamy, że Polski Związek Piłki Siatkowej zgłosił do międzynarodowych komisji siatkarskich osobę skazaną za wiele przestępstw korupcyjnych oraz syna prezesa. - PZPS wysunął kandydatów m.in. do komisji medycznej i komisji pucharowej. Do pierwszej z nich zgłoszony został Jacek K., lekarz, którego dwa lata temu skazano za przyjmowanie łapówek w poznańskim szpitalu, a do drugiej - Wojciech Kasprzyk, syn prezesa związku. - czytamy w tekście.

 

Polski Związek Piłki Siatkowej w całości odrzuca tezy podane w tej publikacji.

 

Poniżej oficjalne oświadczenie PZPS:

W związku z dzisiejszą publikacją portalu WP.PL „Lekarz-łapówkarz i syn prezesa. Takich kandydatów PZPS wysyła w świat” autorstwa Sylwestra Ruszkiewicza Polski Związek Piłki Siatkowej oświadcza, że wystąpi przeciw autorowi i redakcji na drogę sądową, za naruszenie dóbr i wizerunku zarówno PZPS, jak i kandydata do Komisji Medycznej Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV)

 

Autor wykazał się wyjątkową nierzetelnością. W swoim tekście opisał, jakoby kandydat  do Komisji Medycznej Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej był prawomocnie skazany za przyjęcie korzyści materialnych. Autor w sposób niedopuszczalny pomylił osoby. Jacek K. to zupełnie inna osoba, niż  kandydat PZPS do Komisji CEV – owszem, faktycznie o identycznych inicjałach i faktycznie obydwaj Panowie pracowali w instytucjach o podobnych nazwach.

 

Żadne ze stwierdzeń użytych w tekście Sylwestra Ruszkiewicza nie ma żadnego związku z kandydatem PZPS do Komisji Medycznej CEV. To absolutne szkalowanie Pana kandydata, który również rozważa wystąpienie na drogę sądową zarówno przeciw autorowi, jak i redakcji WP.PL.

Nieuprawnionym nadużyciem i manipulacją, ze strony redaktora jest łączenie kandydatury Wojciecha Kasprzyka do Komisji Pucharowej CEV z faktem, że jego ojciec pełni funkcję prezesa PZPS. Zgodnie z przyjętym zwyczajem i ze względów merytorycznych rekomendacji udziela w pierwszej kolejności Polska Liga Siatkówki S.A., która zarządza rozgrywkami klubowymi Ligi Siatkówki Kobiet (od 1 czerwca pod nazwą TAURON Ligi), PlusLigi i KRISPOL 1.Ligi Mężczyzn (od 1 czerwca TAURON 1.Liga), a której współpracownikiem jest Pan Wojciech Kasprzyk. Z tego tytułu kandydat wysunięty przez PLS S.A. jest osobą, jak najbardziej kompetentną.

 

Autor świadomie pominął wcześniejszą i aktualną aktywność Wojciecha Kasprzyka na arenie europejskiej siatkówki – kandydata do Komisji Pucharowej CEV.

 

Autor pominął istotne fragmenty odpowiedzi udzielonej przez PZPS 11 maja br., które mają kluczowe znaczenie dla stanu faktycznego.

 

Treść korespondencji skierowanej 8 maja br. do autora została tego samego dnia przekazana wszystkim członkom Zarządu PZPS.

 

Brzmienie całego tekstu nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą i jest rażącym naruszeniem dóbr osób wymienionych w artykule i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze