Serbska środkowa zagra w ŁKS Commercecon

Siatkówka
Serbska środkowa zagra w ŁKS Commercecon
fot. Materiały prasowe
Mrdak jest pierwszą nową zawodniczką ŁKS Commercecon przed kolejnym sezonem

W sezonie 2020/2021 serbska środkowa Ivana Mrdak będzie siatkarką ŁKS Commercecon. To pierwsza zawodniczka, która dołączyła do brązowych medalistek mistrzostw Polski po zakończeniu ostatnich rozgrywek. Niespełna 27-letnia Mrdak przenosi się do TAURON ligi z ekstraklasy Niemiec, w której broniła barw Dresdner SC.

Mrdak karierę rozpoczęła w zespole VK Ekonomac, a po siedmiu latach przeniosła się do Poštar 064 Belgrad. W 2010 roku dołączyła do ekipy ŽOK Spartak. Trzy lata później została zawodniczką ŽOK Železničar, w którym spędziła jeden sezon. W 2014 roku przeniosła się do ŽOK Jedinstvo Stara Pazova i reprezentowała barwy tego zespołu przez trzy sezony.

 

Pierwszy zagraniczny kontrakt podpisała w 2017 roku z Dresdner SC. W minionym sezonie niemiecka ekstraklasa nie zdołała dokończyć rozgrywek. Po 21 kolejkach zespół Mrdak plasował się na 4. pozycji w tabeli.

 

 

Teraz przed Serbką nowe wyzwanie. Dołączy na środku siatki do Joanny Pacak i Klaudii Alagierskiej, które przedłużyły swoje kontrakty na kolejny sezon. Zapowiada się zatem bardzo mocna rywalizacja o grę w wyjściowej szóstce, która na pewno przyniesie wiele korzyści zarówno drużynie, jak i samym zawodniczkom.

 

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zostały bez jednego z trenerów

 

Dodajmy, że Mrdak ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Serbii. W sezonie 2019/2020 wraz z Dresdner SC wywalczyła Puchar Niemiec. Ze swoim zespołem dotarła również do półfinału Pucharu Challenge. Europejskie rozgrywki zostały jednak odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.

 

W klubie z Łodzi trwa budowa drużyny. Oprócz Alagierskiej i Pacak, umowy przedłużyły też przyjmująca Aleksandra Wójcik i libero Krystyna Strasz. Zgodnie z zapowiedzią prezesa Huberta Hoffmana, niebawem do zespołu dołączy atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, która ostatnio grała w Developresie SkyRes Rzeszów. 33-letnia siatkarka ma zastąpić kończącą karierę kapitan Izabelę Kowalińską. Trwają poszukiwania rozgrywającej, bo z ŁKS-em pożegnała się Włoszka Valeria Caracuta. Odejdzie też 22-letnia przyjmująca Daria Szczyrba, która będzie występowała w DPD Legionovii Legionowo.

 

Łodzianki nadal będzie prowadził Włoch Giuseppe Cuccarini, który w poniedziałek przedłużył umowę. W czwartek odszedł natomiast jego asystent, a wcześniej pierwszy trener Marek Solarewicz.

 

Nowy sezon w TAURON Lidze ma się rozpocząć 19 września. W ŁKS przygotowania do rozgrywek wystartują w połowie lipca.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze