Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zostały bez jednego z trenerów

Siatkówka
Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zostały bez jednego z trenerów
fot. Cyfrasport
- Dziękuję za wspólny sezon - napisał Solarewicz

W siatkarskim klubie ŁKS Commercecon Łódź przyszedł czas na kolejne rozstanie. W nowym sezonie TAURON Ligi w sztabie szkoleniowym ŁKS-u Commercecon Łódź nie zobaczymy już Marka Solarewicza, który w zakończonym przedwcześnie sezonie najpierw był pierwszym trenerem brązowych medalistek mistrzostw Polski, później pełnił rolę asystenta. - Dziękuję za wspólny sezon - napisał szkoleniowiec.

Solarewicz dołączył do "Łódzkich Wiewiór" przed sezonem 2019/2020, zastępując na stanowisku pierwszego trenera Michala Maska. Przed przeprowadzką do Łodzi przez 10 lat pracował w Impelu Wrocław. We wrocławskim klubie pełnił szereg ról - od statystyka, przez drugiego trenera, aż po stanowisko pierwszego szkoleniowca. Dodatkowo w latach 2009-2011 współpracował z Cuprum Lubin w zakresie analizy gry i Victorią PWSZ Wałbrzych w zakresie przygotowania motorycznego.

 

W pierwszej części rundy zasadniczej łódzki zespół prezentował nierówną formę. "Łódzkie Wiewióry" wygrały m.in. z Energą MKS Kalisz czy E.Leclerc Radomką Radom, ale uległy w meczach z DPD Legionovią Legionowo czy Eneą PTPS Piła. Chociaż 2020 rok rozpoczęły od dwóch wygranych (jednej w LSK, a drugiej w Lidze Mistrzów), to jednak prezes Hubert Hoffman zdecydował wprowadzić do drużyny trenera Giuseppe Cuccariniego. Solarewicz pozostał w ŁKS-ie Commercecon Łódź, od końca stycznia pełniąc obowiązki asystenta włoskiego szkoleniowca.

 

Nikt przed nim tego nie dokonał! Słynny trener siatkarski trafi do Księgi Guinessa?

 

Końcowym efektem współpracy sztabu szkoleniowego jest brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020. Wiemy już, że w zbliżających się rozgrywkach TAURON Ligi Marka Solarewicza zabraknie w sztabie szkoleniowym ŁKS-u Commercecon Łódź.

 

 

- Dziękuję za wspólny sezon, który był pełen emocji. W szczególności zawodniczkom i sztabowi. Praca w ŁKS-ie pokazała mi także jakie znaczenie ma ten klub dla ludzi, którzy go otaczają - podkreślił Solarewicz. - To coś niesamowitego co robią kibice na trybunach podczas meczów, ale także poza nimi. Wsparcie czuć tu na każdym kroku. Wszystkiego dobrego na kolejne lata i do zobaczenia - dodał trener.

 

W poniedziałek 18 maja łódzki klub poinformował, że kontrakt Cuccariniego został przedłużony i Włoch zostanie z drużyną na kolejny sezon. 

 

Trener Cuccarini przedłużył kontrakt z ŁKS Commercecon Łódź

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze