Śląsk wzmacnia kadrę. Dwaj nowi piłkarze

Piłka nożna
Śląsk wzmacnia kadrę. Dwaj nowi piłkarze
fot. CyfraSport
Śląsk Wrocław wzmacnia kadrę

20-letni pomocnik Grzegorz Kotowicz i 23-letni pomocnik Mathieu Scalet rozpoczęli treningi z pierwszym zespołem Śląska Wrocław. Zarówno Kotowicz, jak i Scalet, do tej pory występowali w rezerwach, które już zakończyły sezon.

Śląsk Wrocław postanowił wzmocnić kadrę przed powrotem rozgrywek Ekstraklasy. Decyzją sztabu szkoleniowego z trenerem Vítezslavem Lavicką na czele w treningach pierwszej drużyny od środy biorą udział 20-letni pomocnik Grzegorz Kotowicz i 23-letni pomocnik Mathieu Scalet.

 

Obaj do tej pory występowali w rezerwach klubu, które już zakończyły sezon i awansował do II ligi. Kotowicz to wychowanek Śląska, który w drugiej drużynie zagrał w 11 spotkaniach i strzelił dwa gole. Scalet piłkarską karierę zaczynał natomiast w Wiśle Kraków i Beskidzie Andrychów. We Wrocławiu występuje od 2017 roku - wtedy też zadebiutował w Ekstraklasie. W sezonie III ligi zagrał w 12 meczach i zdobył trzy bramki.

 

Przed dwoma tygodniami Kotowicz i Scalet rozpoczęli proces izolacji. Przeszli także dwukrotnie testy na obecność koronawirusa - w obu przypadkach wyniki były ujemne.

 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Śląsk zajmuje obecnie piąte miejsce.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze