Soldic odpowiada na wyzwanie nowego nabytku KSW! "Traktuję go poważnie"

Sporty walki
Soldic odpowiada na wyzwanie nowego nabytku KSW! "Traktuję go poważnie"
fot. Polsat Sport
Soldic odpowiada na wyzwanie nowego nabytku KSW! "Traktuję go poważnie"

Roberto Soldic nie miałby nic przeciwko walce z Andrzejem Grzebykiem. - Lubię wyzwania, a on jest podwójnym mistrzem. To mocny zawodnik, traktuję go poważnie - powiedział w magazynie "Koloseum".

Mistrz KSW wagi półśredniej obecnie przebywa w Duesseldorfie, gdzie znajduje się jego klub UFD Gym. Na razie jednak nie może poświęcić się treningowi w stu procentach.

 

- U mnie jest w porządku. Na razie wszystko jest zamknięte, ale 1 czerwca mają wrócić treningi sportów walki. Cały czas nie jest najlepiej, nie możemy się przemieszczać ani wyjeżdżać, więc siedzimy w domach. Słyszałem, że Andrzej Grzebyk wyzwał mnie do walki. Wiem, że to podwójny mistrz FEN. Znam go od kilku dni - stwierdził.

Zobacz także: Grzebyk podpisał kontrakt z KSW!

 

Grzebyk został w czwartek zawodnikiem KSW. Wcześniej bił się dla FEN, gdzie osiągnął serię ośmiu zwycięstw z rzędu.

 

- Nie oglądałem jego walk. Zobaczymy, co powie mój menadżer, Martin Lewandowski oraz Wojsław Rysiewski. Oczywiście jestem chętny do walki! Lubię się bić, lubię wyzwania, a on jest podwójnym mistrzem. To mocny zawodnik, traktuję go poważnie. Idę do przodu, na pewno będę chciał go pokonać - dodał Soldic.

 

Kiedy więc możemy spodziewać się mistrza wagi półśredniej w klatce?

 

- Trenuję cały czas, ale nie pod walkę. Jeśli w czerwcu otworzymy kluby, to będę potrzebował dwóch miesięcy na przygotowanie. Usiądziemy, porozmawiamy z menadżerem i KSW. Tęsknię za klatką, bo ostatni raz walczyłem we wrześniu zeszłego roku. Nie podoba mi się to, co się teraz dzieje. Wypadłem z rytmu, ale cały czas jestem w formie. Czekam na telefon i mogę walczyć wszędzie - zakończył.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze