Brat "Pudziana" oficjalnie w czołowej polskiej organizacji MMA!

Sporty walki
Brat "Pudziana" oficjalnie w czołowej polskiej organizacji MMA!
fot. Instagram
Krystian Pudzianowski oficjalnie trafił do FEN.

Kariera Krystiana Pudzianowskiego (1-0, 1 KO) w MMA stale się rozwija i zmierza w odpowiednim kierunku. Pudzianowski przed niespełna rokiem nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w MMA. Na gali FFF pokonał Radosława Słodkiewicza (0-1) przez TKO w drugiej rundzie. Teraz Pudzianowski oficjalnie związał się z czołową polską organizacją MMA - Fight Exclusive Night.

Pudzianowski sławę zdobył jako piosenkarz. Twórca utworu "Dawaj na ring" i wokalista zespołu "Pudzian Band" został gwiazdą disco polo. Od wielu lat regularnie odwiedza jednak salę treningową. 39-latek szlifuje swoje umiejętności w sportach walki. Efekty pracy na treningach "Pudziana" kibice mogli podziwiać na gali FFF w Zielonej Górze, gdy po raz pierwszy wszedł do klatki.

 

FFF: Tak Pudzianowski przeżywał pojedynek brata (WIDEO)

 

Pudzianowski w debiucie pokonał Słodkiewicza. Nowy zawodnik organizacji FEN zasypał gradem ciosów kulturystę w drugiej rundzie. Sędzia był zmuszony przerwać walkę, czego efektem było debiutanckie zwycięstwo przez nokaut techniczny.

 

Znokautowanie przeciwnika kosztowało jednak młodszego z "Pudzianów" wiele zdrowia... Słaniającego się na nogach Krystiana do punktu medycznego odprowadzić musiał jego brat Mariusz, który walczy w KSW.

 

- Obiecaliśmy, że damy dobrą walkę i dotrzymaliśmy słowa. Nie walczyły mięśnie, lecz charakter i kondycja. Miałem siły na więcej. W końcu nazwisko zobowiązuje! – powiedział na gorąco po walce.

 

Pudzianowski: Nazwisko zobowiązuje. Taktyki nie było, ale dałem więcej serducha

 

Świetny debiutancki występ sprawił, że Pudzianowski otrzymał szansę dołączenia do organizacji FEN. Oczywiście z tej możliwości 39-latek skorzystał i oficjalnie został zawodnikiem Fight Exclusive Night. Debiut pod szyldem federacji 39-letniego fightera będzie miał miejsce 13 czerwca podczas gali FEN 28.

 

 

- Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika, jak Krystian Pudzianowski. Wierzę, że wspólnie dojdziemy bardzo daleko i nasze gale wskoczą na jeszcze wyższy poziom – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

 

 

Karta walk FEN 28:


70,3, MMA: Mateusz Rębecki vs TBA*
120,2: Krystian Pudzianowski vs TBA
120,2, MMA: Szymon Bajor vs TBA*
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik
TBA vs TBA
77,1, MMA: Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski
120,2, MMA: Marcin Sianos vs Adam Pałasz
TBA vs TBA
77,0, K-1: Dominik Zadora vs Piotr Sokół
56,7, MMA: Anita Bekus vs Sylwia Firlej

 

*walk o pas mistrzowski FEN

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie