Były trener Legii wróci do Warszawy? "Mam dopiero 50 lat"

Piłka nożna
Były trener Legii wróci do Warszawy? "Mam dopiero 50 lat"
Kilka dni temu Henning Berg świętował mistrzostwo Cypru zdobyte z Omonią Nikozja.

Kilka dni temu Henning Berg świętował mistrzostwo Cypru zdobyte z Omonią Nikozja. Były trener Legii nie wyklucza, że kiedyś wróci do Warszawy. - W piłce nigdy nie można powiedzieć „nigdy" - przyznał.

Omonia Nikozja niedawno świętowała mistrzostwo Cypru. Szkoleniowcem klubu jest świetnie znany nam z rozgrywek Ekstraklasy Henning Berg. Drużyna byłego trenera Legii Warszawa otrzymała tytuł w wyniku decyzji tamtejszej federacji o zakończeniu rozgrywek ligi, która zatrzymała się na 23 kolejkach. Co ciekawe: po raz ostatni Norweg świętował mistrzostwo w... Warszawie, gdzie pracował w latach 2013-2015. Na Cyprze Berg pracuje natomiast od czerwca 2019 roku.
 
"Wolałbym dograć sezon i na boisku pokazać, że jesteśmy najlepsi, ale… W sumie i tak pokazaliśmy, bo Omonia była najlepszym zespołem do czasu wstrzymania rozgrywek. Natomiast co do samej decyzji cypryjskiego rządu: akceptuję ją, uważam, że teraz piłka to „mała rzecz”, w porównaniu z tym, z czym mierzy się świat. Władze uznały, że nie będą faworyzować piłki nożnej w stosunku do innych gałęzi funkcjonowania, stąd decyzja, że sezon jest skończony. Teraz załatwiam ostatnie kwestie formalne, a na piątek złapałem samolot do Manchesteru, gdzie mieszka moja rodzina" - powiedział Berg w rozmowie z "Super Expressem". 
 
 
Choć tuż po mistrzostwie Berg przedłużył swój kontrakt z Omonią o rok, do czerwca 2021 roku, to nie wyklucza jednak, że w przyszłości ponownie trafi do Polski.
 
"Mam dopiero 50 lat. Zamierzam pracować jeszcze jako trener przez 10-15 lat. Słowem: w piłce nigdy nie można powiedzieć „nigdy”. Sprawa, jeśli chodzi o przyszłość, na pewno jest otwarta, natomiast teraz totalnie skupiam się na pracy w Omonii. Jestem bardzo zadowolony, że tu trafiłem. W tym momencie to najważniejsze" - przyznał Norweg.
 
Poza Omonią i Legią Berg pracował także w norweskich Lillestrom SK i Stabaek IF, angielskim Blackburn Rovers i węgierskim Videotonie.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze