Czesi i Słowacy podali daty wznowienia rozgrywek piłkarskich

Piłka nożna
Czesi i Słowacy podali daty wznowienia rozgrywek piłkarskich
fot. PAP/CTK
Czesi wracają na boiska już w najbliższy weekend

Rozgrywki słowackiej ekstraklasy piłkarskiej mają zostać wznowione 13 czerwca, w skróconym formacie - zapowiedział w piątek tamtejszy Związek Klubów Ligowych. Tymczasem w Czechach już w sobotę odbędzie się jeden zaległy mecz ligowy.

Składająca się z 12 drużyn słowacka ekstraklasa zostanie wznowiona w skróconym formacie - z pięcioma kolejkami (zamiast 10) w grupach mistrzowskiej oraz spadkowej.

 

Protokół bezpieczeństwa i higieny, mający obowiązywać w lidze, musi jeszcze zostać zatwierdzony przez władze ds. zdrowia publicznego w tym kraju. Prezes Związku Klubów Ligowych Ivan Kozak zapowiedział, że wszyscy piłkarze i wybrani członkowie zespołów zostaną przetestowani pod kątem koronawirusa.

 

- Chcę podziękować klubom. Dyskusja nie była łatwa, ale końcowy rezultat jest pozytywny, zwłaszcza dla piłki nożnej. Wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie, aby dokończyć rywalizację. Wierzę, że będziemy w stanie poradzić sobie z restartem sezonu - przyznał Kozak.

 

Z Lechii do Hiszpanii? Obrońca coraz bliżej wyjazdu

 

Słowacja zniosła większość ograniczeń związanych z pandemią, ale rywalizacja w sportach wyczynowych nie będzie dozwolona przed 3 czerwca.

 

Po 22 kolejkach, czyli po zakończeniu fazy zasadniczej tamtejszej ekstraklasy, zdecydowanym liderem jest Slovan Bratysława.

 

Znacznie wcześniej, o czym było już wiadomo od półtora tygodnia, rozgrywki wznowią Czesi, ze swoją 16-zespołową ekstraklasą. Już w najbliższą sobotę o godz. 18 odbędzie się zaległy mecz FK Teplice - Slovan Liberec.

 

Natomiast na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę sezonu zasadniczego. Prowadząca w tabeli Slavia Praga, który o osiem punktów wyprzedza Viktorię Pilzno, zagra 26 maja na wyjeździe z zespołem FK Mlada Boleslav.

 

Piszczek ma już plan. Za rok III liga?

 

Jak poinformowano w piątek, Slavia może już wrócić do treningów. Niedawno w tym klubie potwierdzono jeden przypadek koronawirusa (nie ujawniono nazwiska tej osoby), ale wyniki pozostałych badanych okazały się negatywne. W poniedziałek w klubie nastąpi kolejna seria testów i jeżeli nie wykażą innej zainfekowanej osoby, zespół będzie gotowy, by we wtorek wznowić rywalizację na boisku.

 

W Polsce PKO Ekstraklasa wróci 29 maja. Od poprzedniego weekendu gra już niemiecka Bundesliga.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie