"Forbes": Poznaliśmy najlepiej zarabiającą sportsmenkę świata

Inne
"Forbes": Poznaliśmy najlepiej zarabiającą sportsmenkę świata
fot. PAP/Retna
Od 30 lat najlepiej wśród sportsmenek zarabiają tenisistki

Najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie jest japońska tenisistka Naomi Osaka. Magazyn "Forbes" wyliczył, że przez ostatni rok wzbogaciła się o 37,4 mln dolarów. Kwota ta jest nowym rekordem. Dotychczasowy wynosił 29,7 mln i od 2015 roku należał do Rosjanki Marii Szarapowej.

Forbes pod uwagę bierze zarówno nagrody sportowe, jak i wpływy z reklam przed opodatkowaniem. W publikowanych zestawieniach od 1990 roku wśród kobiet zawsze na pierwszym miejscu była tenisistka.

 

Natomiast od 2004 roku pierwsze miejsce za każdym razem do tej pory należało albo do Szarapowej, albo do Sereny Williams. Przez ostatnie 12 miesięcy Amerykanka zarobiła 36 mln i zajęła w najnowszym zestawieniu drugie miejsce.

 

Lorek: Szelest tenisowych piłek na Florydzie

 

22-letnia Osaka od czerwca ubiegłego roku wygrała tylko dwa turnieje i obecnie w światowym rankingu jest dziesiąta. Lukratywne kontrakty sponsorskie zapewniły jej jednak wcześniejsze wielkoszlemowe sukcesy - w 2018 roku triumfowała w US Open, a kilka miesięcy później w Australian Open.

 

Lista 100 najlepiej zarabiających ludzi sportu zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo jedynie, że po raz pierwszy od 2016 roku znajdą się na niej dwie kobiety - Osaka na 29., a Williams na 33. miejscu.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie