Jeden z najlepszych polskich graczy skończył karierę! Wszystko przez brak motywacji

E-sport
Jeden z najlepszych polskich graczy skończył karierę! Wszystko przez brak motywacji
fot. youtube.com

Kacper "A83650" Kwieciński poinformował o zakończeniu kariery! Jeden z najlepszych polskich graczy w "Hearthstone" stwierdził, że nie czuje już motywacji do zawodowego grania.

Kwieciński w trakcie kariery zdobywał m.in. tytuły mistrza Polski. Zajął też drugie miejsce w HCT Summer Championships. To zapewniło mu przepustkę na mistrzostwa świata w 2019 roku. Uplasował się w nich na miejscach 9-12.

 

Najbardziej utytułowany zawodnik w historii karcianej gry poinformował o decyzji w oficjalnym oświadczeniu.

Zobacz także: Esportowe gry, które pokochali Polacy (WIDEO)

 

- Moja motywacja do grania i rywalizowania w Hearthstone spadła w zasadzie do zera. Zdecydowałem się zatem powiedzieć stop i zakończyć karierę - napisał.

 

Dlaczego Kwieciński kończy karierę? Duży wpływ miały decyzje Blizzarda (firma tworząca grę), który zmienił system rozgrywek. Dla Polaka wydawał się to nietrafiony pomysł, który bardziej wynagradzał graczy mających chwilowy wzrost formy niż tych utrzymujących ją przez lata.

 

- Pomimo wielu protestów ze strony graczy domagających się zmiany systemu, nic z tym nie zrobiono. Mogliście zauważyć, że nie znalazłem sobie teamu na rok 2020, jest to związane z obecnym systemem esportowym (...). Żałuję, że lata 2016-2018, kiedy działo się naprawdę dużo w esporcie, bezpowrotnie minęły - dodał.

 

Kwieciński zamierza pozostać w branży esportowej.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze