Koniec zawirowań w GKS? Zwolniony siatkarz wraca do klubu!

Siatkówka
Koniec zawirowań w GKS? Zwolniony siatkarz wraca do klubu!
fot. PAP
Adrian Buchowski, mimo uzyskanego wypowiedzenia, będzie reprezentował barwy GKS Katowice w przyszłym sezonie.

Adrian Buchowski jednak zagra w GKS Katowice. Klub poinformował o podpisaniu nowej rocznej umowy z siatkarzem, mimo wcześniejszych zawirowań.

W związku z koronawirusem budżety wielu klubów znacząco się zmniejszą. Wśród nich będzie z pewnością GKS, który jest w dużym stopniu wspierany przez miasto. Katowicki klub był jedynym, który nie doszedł w pokojowych warunkach do porozumienia ze swoimi siatkarzami.

 

30 kwietnia w mediach zrobiło się głośno, bo władze klubu rozesłały kilku zawodnikom wypowiedzenia z datą wsteczną. Wśród nich był Buchowski. Wygląda jednak na to, że obie strony ostatecznie doszły do porozumienia. Klub ogłosił, że siatkarz pozostanie w Katowicach na kolejny sezon. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

 

 

"Informujemy, że GKS Katowice osiągnął porozumienie z zawodnikiem co do rozliczenia dotychczasowego kontraktu oraz związał się z nim nową umową, która będzie obowiązywała w kolejnym sezonie" - napisano.

 

Poniżej pełna treść oświadczenia podpisanego zarówno przez prezesa GKS Marka Szczerbowskiego, jak i zawodnika.

 

 

 

Buchowski w poprzednim sezonie wystąpił w 21 meczach, w których rozegrał 50 setów i zdobył 82 punkty. Tym samym przyjmujący przekroczył barierę 1000 punktów zdobytych na poziomie PlusLigi.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie