Kuźnia polskich mistrzów. Pod Warszawą szkolą się najlepsi na świecie

Piłka nożna
Kuźnia polskich mistrzów. Pod Warszawą szkolą się najlepsi na świecie
fot. teqball.com
Taka sytuacja ma miejsce w Podkowie Leśnej, gdzie znajduje się drugi najbardziej utytułowany klub teqballa na świecie.

Nie zawsze wielkie sukcesy idą w parze z klubami z dużych aglomeracji. Zdarza się, że to ci mało znani, prawie niewidoczni nieoczekiwanie sięgają po największe laury. Taka sytuacja ma miejsce w Podkowie Leśnej, gdzie znajduje się drugi najbardziej utytułowany klub teqballa na świecie.

W Podkowie Leśnej wszystko zaczęło się od pierwszych mistrzostw Polski w w 2018 roku. Miasto wyciągnęło rękę do raczkującej dyscypliny i zostało gospodarzem historycznego wydarzenia. Do niewielkiej miejscowości na zachód od Warszawy przyjechali zawodnicy z całej Polski. Na trybunach zasiedli przedstawiciele światowych władz teqballa, a ciekawi gry na pomarańczowych stołach kibice szczelnie wypełnili halę.

Puchar dla zwycięzców powędrował w ręce ambitnych mieszkańców „Miasta Ogrodu”, którzy zdominowali obie konkurencje – singla i debla. Tamtego dnia chyba jeszcze nikt nie przypuszczał, że będzie to początek triumfalnego marszu polskich teqballowców na podium mistrzostw świata.

 

Niedługo po tym sukcesie w Podkowie Leśnej powstał pierwszy profesjonalny klub teqball w Polsce – Podkowa Teqball Club. W strukturach rozwinięto kilka sekcji, między innymi futsal. Pierwszy debiutancki sezon można zaliczyć do udanych. Piłkarze halowi spod znaku podkowy i świerku otarli się o podium godnie rywalizując z faworytami II ligi mazowieckiej Legią Warszawa i Zdrowiem Garwolin. Jednym z piękniejszych momentów w krótkiej historii „PTC” jest niewątpliwie wygranie mistrzostw świata w opartej na siatkówce nowej dyscyplinie sportu – teqvoly. W tym przypadku także mamy do czynienia ze stołem teqball, który jest głównym atrybutem w jeszcze trzech innych teq sportach.

 

Ostatnie dwa lata to niesamowite pasmo sukcesów „Podkówek” i Polski. Potwierdzeniem tej tezy są srebrny i brązowy medal mistrzostw świata w singlu, zdobyte przez reprezentującego barwy Podkowy Adriana Duszaka.

 

Zainteresowanych grą na wygiętych stołach nieustannie przybywa. Zachwyceni rodzice chętnie posyłają swoje pociechy na treningi dla grup młodzieżowych, gdzie szkolą się przyszli polscy czempioni pod okiem obecnych mistrzów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teqvoly World Champions 🏐💜 Michał Włostowski & Jakub Choromański #teqvoly #teqball #teqballpoland #podkowateqballclub #pzteq

Post udostępniony przez Podkowa Teqball Club (@podkowateqballclub)

 

Okoliczne miasta z Pruszkowem i Grodziskiem Mazowieckim na czele mogą pozazdrościć malutkiej Podkowie Leśnej sukcesu, jakim okazał się być teqball. Wiara i praca grupki młodych osób sprawiły, że sport na dobre zagościł w domach mieszkańców, którzy coraz śmielej wspierają i utożsamiają się z teqballem.

 

Kojarzone z pięknymi alejkami i domami miejsce przyciąga fanów sportu na całym świecie. W zeszłym roku na specjalny obóz międzynarodowy dla zawodników i sędziów przyjechali obywatele z niemal dziesięciu krajów, w tym odległej Japonii. Na kilka dni Podkowa Leśna stała się centrum światowego teqballa, a sam widok pasiastych koszulek zawodników Podkowy wzbudza szacunek i niepokój u graczy w każdym zakątku świata.

 

Wypracowane od podstaw metody treningowe i niezliczona ilość godzin spędzonych przy stołach ukształtowały pokolenie mistrzów z którego nie tylko ten region Polski może być dumny. W ślad za podkowianami idą dzisiaj inne kluby w całym kraju, ale przebić ich dokonania będzie bardzo trudno.

KL, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie