Legia protestuje. Będzie odwołanie

Piłka nożna
Legia protestuje. Będzie odwołanie
fot. Cyfrasport
Warszawiacy postanowili się od decyzji odwołać i zorganizowali akcję, którą nazwali #UkaraniZaKadrę.

Legia Warszawa wciąż nie akceptuje decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który kilka dni temu awans do II ligi przyznał Sokołowi Ostróda. Warszawiacy postanowili się od decyzji odwołać i zorganizowali akcję, którą nazwali #UkaraniZaKadrę.

W decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej nie byłoby pewnie nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt zaległego meczu Sokoła Ostróda z drugą w tabeli Legią II. Stołeczny klub traci do piłkarzy z Ostródy tylko jeden punkt, co teoretycznie dawałoby szansę na odrobienie strat w przeniesionym (na prośbę Legii) spotkaniu. Wszystko przez... powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski. Warszawiacy zorganizowali więc akcję, którą nazwali #UkaraniZaKadrę.
 
 
W czwartek po raz kolejny apel do piłkarskich władz wystosował dyrektor akademii Legii Jacek Zieliński. "Wnieśliśmy protest od decyzji WMZPN i niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej" - czytamy.

Legia oczekują umożliwienia rozegrania zaległego meczu z Sokołem. Były reprezentant Polski w swym oświadczeniu odwołał się do przykładu decyzji PZPN, który - wbrew pierwszej decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - awans do II ligi przyznał nie tylko Motorowi Lublin, ale także Hutnikowi Kraków.
 
"Legia II jest ambitną drużyną złożoną z młodych zdolnych zawodników. To w niej kształtują się takie talenty jak Michał Karbownik, Maciej Rosołek itd. Wszyscy oni zasłużyli na to, by na boisku walczyć o awans, który chce się im odebrać arbitralną, przedwczesną i niesprawiedliwą decyzją działaczy" - pisze Zieliński.

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze