PlusLiga: Budżet Trefla dopięty, czas zacząć myśleć o składzie

Siatkówka
PlusLiga: Budżet Trefla dopięty, czas zacząć myśleć o składzie
fot. Cyfrasport
Trefl Gdańsk: budżet dopięty, skład w przyszłym tygodniu

Zatwierdzony w piątek przez radę nadzorczą budżet występującego w siatkarskiej PlusLidze Trefla Gdańsk nie będzie znacząco niższy, niż w minionym sezonie. - W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać pierwsze decyzje kadrowe - przekazała rzeczniczka prasowa klubu Justyna Gdowska.

- Wiemy już oficjalnie jakimi środkami będziemy dysponować w przyszłym sezonie. W piątek nasz budżet zatwierdziła rada nadzorcza klubu i nie będzie on znacząco niższy, w porównaniu do minionych rozgrywek. Stało się tak dzięki zaangażowaniu i wsparciu sponsora tytularnego firmy Trefl oraz partnera strategicznego, jakim jest miasto Gdańsk – podkreśliła Gdowska.

 

W Treflu powinien zostać duet rozgrywających Marcin Janusz i Łukasz Kozub oraz grający na pozycji libero Maciej Olenderek i Fabian Majcherski. Wszystko wskazuje na to, że umowę z gdańskim zespołem przedłuży również argentyński środkowy Pablo Crer, który po przedwczesnym - ze względu na pandemię koronawirusa - zakończeniu rozgrywek nie wrócił do kraju, a został z rodziną w Polsce.

 

- Zawodnicy mają kontrakty do 31 maja, zatem przyszły tydzień, jeśli chodzi o decyzje kadrowe, powinien być dość dynamiczny. Wtedy oficjalnie przekonamy się, jacy siatkarze odejdą z naszej drużyny, a kto pojawi się w ich miejsce – dodała.

 

Czy zagraniczne kluby zagrają w PlusLidze? Ruszają rozmowy

 

Nieoficjalnie wiadomo, że po roku występów z Gdańskiem pożegnają się atakujący Bartosz Filipiak i przyjmujący Paweł Halaba, którzy w minionym sezonie byli wyróżniającymi się postaciami PlusLigi. Ten pierwszy ma przejść do PGE Skry Bełchatów, a drugi trafi do Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

 

Po 20 latach spędzonych na parkietach ekstraklasy karierę zakończył 39-letni środkowy Wojciech Grzyb. Wicemistrz świata z 2006 roku skoncentruje się teraz na pracy z młodzieżą – zarówno w klubie, jak i na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Belgijski środkowy rozstał się z drużyną Kolakovicia

 

W kolei w Treflu swoją obfitującą w sukcesy karierę ma kontynuować jedna z legend polskiej siatkówki Mariusz Wlazły. 37-letni atakujący, który odszedł z PGE Skry, to bardzo dobry wieloletni kolega szkoleniowca gdańskiego zespołu Michała Winiarskiego.

 

Poza tym, w celu zrekompensowania ubytków, nad morze mają przejść także przyjmujący i środkowy. Warunki kontraktów z tymi zawodnikami mają już być ustalone.

 

Inaugurację PlusLigi zaplanowano 12 września, natomiast zawodnicy Trefla mają rozpocząć przygotowania 6 lipca.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze