Popularna gra planszowa w wersji kolarskiej? Ma powstać już w listopadzie!

Inne
Popularna gra planszowa w wersji kolarskiej? Ma powstać już w listopadzie!
fot. PAP
W Belgii powstaje kolarska wersja gry planszowej „Monopoly”.

W Belgii powstaje kolarska wersja gry planszowej „Monopoly”, promowana przez gwiazdy peletonu Philippe’a Gilberta i Remco Evenepoela. Sprzedaż limitowanej serii 2 tys. egzemplarzy w językach francuskim i flamandzkim ma ruszyć w listopadzie.

W klasycznym „Monopoly” pola są oznaczone nazwami ulic np. Warszawy, przy których znajdują się nabywane przez graczy nieruchomości. W wersji kolarskiej występują podjazdy i inne miejsca znane ze słynnych klasyków, jak Koppenberg (Dookoła Flandrii), Cauberg (Amstel Gold Race), Poggio (Mediolan-San Remo), La Redoute (Liege-Bastogne-Liege) czy welodrom w Roubaix.

 

Twórcy gry nie zdecydowali, jakie pole będzie najbardziej wartościowe. O tym rozstrzygną w głosowaniu kibice. Ze swojej strony Gilbert zadeklarował, że wybrałby Cauberg, natomiast Evenepoel opowiedział się za La Redoute.

 

ZOBACZ: Polak wysoko na liście zarobków! Na czele trzykrotny mistrz świata

 

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie największe klasyki, tzw. monumenty, przeniesiono na drugą część sezonu. Pierwszym z nich będzie Mediolan-San Remo, zaplanowany na 8 sierpnia.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze