Salas Rosell: Miałam kilka propozycji, ale chcę sukcesów z Chemikiem

Siatkówka
Salas Rosell: Miałam kilka propozycji, ale chcę sukcesów z Chemikiem
fot. materiały prasowe
Salas Rosell odrzucił kilka ciekawych propozycji i zostaje w Policach

Jedną z najważniejszych siatkarek Grupy Azoty Chemika Police jest Wilma Salas Rosell. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu działacze mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski siatkarek starali się o przedłużenie kontraktu z kubańską przyjmującą. Doszło do tego w środę, i Salas Rossel zostaje na kolejny sezon. W piątek opowiedziała dlaczego zdecydowała się zostać w Polsce, celach na kolejny sezon i... tęsknocie za rodziną, która jest na Kubie.

- Dlaczego przedłużyłaś kontrakt z Chemikiem?

 

- Bo czułam zaufanie. Od pierwszego dnia w Policach widziałam, że klub we mnie wierzy. To było dla mnie bardzo ważne.

 

- Po tak dobrym sezonie, po świetnych meczach w pucharach, zapewne dostałaś atrakcyjne oferty z silnych klubów europejskich.

 

- Tak, miałam kilka ciekawych propozycji. Czuję się jednak sportowcem. Mam cele, które wykraczają poza liczby wpisane w kontrakcie. Chcę osiągać z Chemikiem sukcesy. Z ekipą, która tak dobrze przyjęła mnie przed minionym sezonem. Ponadto cenię współpracę z trenerem Ferhatem. Stwierdziłam, że mogę z tym klubem osiągnąć coś, z czego za kilka lat będę dumna.

 

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z bohaterem z Kazania

 

- Oglądając filmy z twoich meczów, jeszcze przed rozpoczęciem minionego sezonu, wydawało się, że lubisz grać wysoką piłkę do skrzydła, bazować na zasięgu. Totalne przeciwieństwo tego, co preferuje trener Akbas.

 

- Nie lubiłam grać z wyższej piłki, tylko tak grały drużyny, w których występowałam. Na Kubie szkoli się grę zarówno z szybkiej, jak i wysokiej piłki, dlatego miałam bazę pod filozofię trenera Akbasa. Po przyjściu do Chemika zobaczyłam, że będziemy grać bardzo szybko. Ucieszyłam się, bo wolę ten system.

 

- Na jakim poziomie jest polska liga?

 

- Jak większość lig, w których grałam, zespoły są na różnym poziomie. Jest kilka ekip, które wyróżniają się jakością i to one stanowią o sile rozgrywek. Dzięki temu rywalizacja o tytuł mistrzowski była ciekawa.

 

- Od dłuższego czasu nie możesz wrócić na Kubę, choć sezon już dawno się skończył. To dla ciebie trudna sytuacja?

 

- Bardzo. Staram się jednak brać ją na spokojnie, nie wkurzać się na czas rozłąki z rodziną. Gotuję, zgłębiam tajniki rodzimej kuchni. Dużo eksperymentuję. Oglądam też video z meczów Chemika, patrzę, jakie błędy popełniałam, aby w przyszłym sezonie starać się je wyeliminować. Czekam na oficjalne informacje i mam nadzieję, że niedługo będę mogła wrócić na Kubę i zobaczyć rodzinę, za którą tęsknię.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze