Vincić opuszcza PlusLigę. Zagra w byłej drużynie Heynena

Siatkówka
Vincić opuszcza PlusLigę. Zagra w byłej drużynie Heynena
fot. PAP
Dejan Vincić przenosi się do VfB Friedrichshafen

Były zawodnik Cerrad Czarnych Radom Dejan Vincić zmienił barwy klubowe. Słoweński rozgrywający od nowego sezonu wystąpi w niemieckim VfB Friedrichshafen - drużynie, którą w latach 2016-2019 prowadził Vital Heynen.

"Doświadczenie i głód sukcesu - Dejan Vincić przenosi się nad Jezioro Bodeńskie (tam znajduje się siedziba klubu - red.)" - napisano na Facebookowym profilu drużyny. Na pozycji rozgrywającego zastąpi Jakuba Janoucha.

 

Vincić profesjonalną karierę siatkarską rozpoczął w wieku 18 lat. Kilkukrotnie wywalczył mistrzostwo i puchar Słowenii, a wraz z reprezentacją dwukrotnie świętował zdobycie srebra na mistrzostwach Europy oraz złota i brązu Ligi Europejskiej. 


Słoweniec w latach 2017-2020 występował w klubie PlusLigi Cerrad Czarni Radom.

 

Zobacz też: VERVA po mistrzowsku ogłosiła pozostanie Kwolka w klubie (WIDEO)


- Znam Dejana od wielu lat, jako przeciwnika w drużynie reprezentacji narodowej i zawsze byłem pod wrażeniem sposobu, w jaki prowadził swój zespół. Był jego liderem. Bardzo się cieszę, że od nowego sezonu będzie pracował z utalentowanymi zawodnikami w naszej drużynie" - powiedział trener VfB Friedrichshafen Michael Warm.


Vincić pochwalił z kolei niemieckich kibiców, twierdząc, że ich doping pomoże zespołowi w osiąganiu sukcesów. - Razem będziemy w stanie dokonać niezwykłych rzeczy - stwierdził.

 

VfB Friedrichshafen to jeden z najbardziej utytułowanych klubów niemieckiej Bundesligi. Drużyna jest trzynastokrotnym mistrzem Niemiec. Z kolei szesnaście razy zdobywała krajowy puchar.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze