#VolleyWrocław przedłużył umowę z podstawową środkową

Siatkówka
#VolleyWrocław przedłużył umowę z podstawową środkową
fot. Materiały prasowe
Z przedłużenia umowy zadowolone są obie strony

Jej żywiołowe reakcje i temperament na boisku zna każdy kibic wrocławskiej siatkówki. Od dwóch lat reprezentuje #VolleyWrocław, ale nie jest to, jak widać, jej ostatnie słowo. Aleksandra Gancarz spędzi swój trzeci sezon w klubie ze stolicy Dolnego Śląska. Kontrakt przedłużono w piątek.

Gancarz do Wrocławia trafiła dwa lata temu po sezonie spędzonym w pierwszoligowym Energetyku Poznań. Szybko odnalazła się w realiach Ekstraklasy i stała się jedną z najjaśniejszych zawodniczek na środku siatki. W minionym sezonie pokazała, jak wiele znaczy dla wrocławskiego zespołu i razem z Karoliną Fedorek stworzyła podstawowy duet blokujących drużyny. Środkowa zatrzymała rywalki na siatce 45 razy, dołożyła 125 punktów z ataku oraz 9 asów serwisowych, co dało jej miano trzeciej najlepiej punktującej zawodniczki w drużynie, zaraz po Aleksandrze Rasińskiej i Natalii Murek.

 

 

- Bardzo się cieszę, że zostaje w zielonej rodzinie na kolejny sezon. To było moje marzenie grać przed wrocławską publicznością w hali Orbita. Klub zapewnia mi idealne warunki do dalszego rozwoju i mam nadzieję, że kolejny sezon w #VolleyWroclaw będzie bardzo udany – powiedziała Gancarz po podpisaniu nowej umowy.

 

ŁKS Commercecon stracił czołową przyjmującą

 

Zadowolony z takiego obrotu sprawy jest też Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

- Podobnie jak w przypadku Natalii Murek, tak i u Oli obserwujemy rozwój jej sportowych możliwości. To warunek, jaki postawiliśmy sobie przed budowaniem zespołu na sezon 2020/21 – rozwój siatkarek, a co za tym idzie klubu. Ola jest bardzo żywiołową siatkarką, często była motorem napędowym naszego zespołu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie również będziemy się cieszyć z bloków i ataków naszej środkowej – powiedział.

 

VERVA po mistrzowsku ogłosiła pozostanie Kwolka w klubie (WIDEO)

 

Gancarz pochodzi z Wałbrzycha, sportową karierę zaczynała w tamtejszym Chełmcu. Ma 26 lat i 187 cm wzrostu. Jej zasięg w ataku wynosi 300 cm. Jest drugą zawodniczką, która na pewno reprezentować będzie #VolleyWrocław w sezonie 2020/2021. Pierwszą była przyjmująca Natalia Murek. Drużynę poprowadzi Wojciech Kurczyński.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze