Borussia goni Bayern. Piąte zwycięstwo z rzędu drużyny Piszczka!

Borussia Dortmund wygrała drugi mecz z rzędu po restarcie Bundesligi, a ogónie piąty w niemieckich rozgrywkach. W 27. kolejce piłkarze Luciena Favra wygrali na wyjeździe z VfL Wolfsburg 2:0 i zajmują drugie miejsce w tabeli. Cały mecz w barwach gości rozegrał kapitan BVB Łukasz Piszczek.

Przed piewszym gwizdkiem, piłkarze VfL Wolfsburg i Borussi Dortmund uczcili minutą ciszy ofiary pandemii koronawirusa. Pierwsze minuty spotkania nie zwiastowały porywającego widowiska. Żadna ze stron nie potrafiła poważnie zagrozić bramce rywali, choć coraz większą przewagę na boisku miał zespół Luciena Favra. Przyniosło to efekt. Po pół godzinie gry, podanie Thorgana Hazarda zamienił na bramkę - znajdujący się w wyśmienitej formie - Raphael Guerreiro. Portugalczyk, który wyprowadził gości na prowadzenie przed tygodniem popisał się dwoma bramkamik przeciwko FC Schalke 04.

Po przerwie znakomitą sytuację na wyrównanie mieli gospodarze. W sytuacji sam na sam z bramkarzem wyszedł Renato Steffen. Jego strzał wylądował na poprzeczce strzeżonej przez Romana Burkiego. Po godzinie gry znów dał o sobie znać pomocnik "Wilków". Potężny strzał Szwajcara sparował jego rodak i na tablicy nadal widniał wynik 1:0 dla BVB.

Niecały kwadrans przed końcem rezultat podwyższyli goście, którzy przeprowadzili kapitalny kontratak. Dokładne podanie - wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej Anglika Jadona Sancho - wykorzystał Marokańczyk Achraf Hakimi. Chwilę później ciśnienia nie wytrzymał Felix Klaus, który za brutalny faul na Manuelu Akanjim został wyrzucony z boiska przez Daniela Sieberta.

Ostatecznia na Volfswagen- Arena gospodarze przegrali 0:2. To piąte z rzędu zwycięstwo Borussi Dortmund w Bundeslidze. Klub z Zagłębia Ruhry z 57 punktami w tabeli zajmuje drugie miejsce w tabeli, za Bayernem Monachium.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Bramki: Raphael Guerreiro (32'), Achraf Hakimi (78')

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Jerome Roussillon (64' Felix Klaus), John Brooks, Marin Pongracic, Kevin Mbabu - Renato Steffen, Maximilian Arnold, Xaver Schlager, Admir Mehmedi (85' Joao Victor Santos Sa) - Wout Weghorst, Daniel Ginczek ( 64' Josip Brekalo)

Borussia Dortmund: Roman Burki - Manuel Akanji, Mats Hummels (46' Emre Can), Łukasz Piszczek - Raphael Guerreiro (83'Marcel Schmelzer), Mahmoud Dahoud, Thomas Delaney (83' Leonardo Balerdi), Achraf Hakimi - Julian Brandt (65' Jadon Sancho), Erling Haaland, Thorgan Hazard (79' Giovanni Reyna)

Żółte kartki: Ginczek, Brooks, Arnold, Schlager - Delaney, Hazard

Czerwona kartka: Klaus

Sędzia: Daniel Siebert

Transmisja spotkań Bundesligi w Eleven Sports.