Bundesliga: VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. Guerreiro otworzył wynik

Czas na kolejny weekend z piłkarską Bundesligą. Biorąc pod uwagę rozgrywki na najwyższym poziomie, w Niemczech najwcześniej wznowiono grę po wybuchu pandemii koronawirusa. W sobotę dojdzie do kolejnych ciekawych spotkań, a w starciu Wolfsburga z Borussią Dortmund z pewnością nie powinno zabraknąć emocji. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Zarówno Wolfsburg, jak i Borussia wygrały swoje mecze w "pierwszej" kolejce. Gospodarze sobotniego spotkania ograli na wyjeździe 2:1 Aubsburg. "Wilki" trzy punkty zapewniły sobie w doliczonym czasie gry, kiedy golkipera drużyny przeciwnej pokonał Daniel Ginczek. Dla rosłego napastnika było to trzecie trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.

Znacznie bardziej efektownie i przekonująco swój mecz wygrała ekipa z Dortmundu. Łukasz Piszczek i spółka rozbili w derbowym spotkaniu 4:0 Schalke. Wynik otworzył Erling Haaland, a pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Raphael Guerreiro. Portugalczyk po przerwie raz jeszcze pokonał golkipera Schalke, a wcześniej trafienie zanotował niezwykle aktywny tego dnia Thorgan Hazard.

Po spotkaniu z Schalke władze Borussii ogłosiły, że Piszczek spędzi kolejny klub w drużynie z Dortmundu. Umowa doświadczonego obrońcy została przedłużona do czerwca 2021 roku. 66-krotny reprezentant Polski trafił do BVB w 2010 roku, kiedy za darmo przeniósł się do tego klubu z Herthy.

Po raz ostatni Wolfsburg i Borussia spotkały się w listopadzie zeszłego roku. W Dortmundzie górą byli wówczas gospodarze, wygrywając 3:0. Wszystkie trafienia padły po przerwie. Jak będzie tym razem?

Relacja i wynik na żywo meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund od godziny 15:30 na Polsatsport.pl.