Były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla z kontraktem w Korei Południowej

Siatkówka
Były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla z kontraktem w Korei Południowej
fot. Cyfrasport
Robert Santilli w przyszłym sezonie poprowadzi południowokoreański zespół Incheon Korean Air Jumbos.

Jak donosi dziennikarz La Gazzetta dello Sport, Gian Luca Pasini, były szkoleniowiec m.in. Jastrzębskiego Węgla, Robert Santilli w przyszłym sezonie poprowadzi południowokoreański zespół Incheon Korean Air Jumbos.

"Santilli będzie pracował w Korei Południowej, w klubie Incheon Korean Air Jumbos. Do azjatyckiego kraju zawita niebawem" - napisał Pasini.

 

Doświadczony, 55-letni trener to prawdziwy obieżyświat, który pracował już w wielu krajach. Włoch, oprócz bycia szkoleniowcem w swojej ojczyźnie, był związany m.in. z reprezentacjami Niemiec oraz Australii, a także Iskrą Odincowo.

 

Zobacz także: Czy zagraniczne kluby zagrają w PlusLidze? Ruszają rozmowy

 

Santilli kilka lat spędził również w naszym kraju. Największe sukcesy odnosił z Jastrzębskim Węglem. W latach 2007-2010 z klubem z Górnego Śląska wywalczył Puchar Polski oraz brązowy i srebrny medal PlusLigi. Pracował także w MKS-ie Będzin oraz Indykpolu AZS-ie Olsztyn, aby w sezonie 2018/2019 znowu objąć stery Jastrzębskiego. Został jednak zwolniony jeszcze w trakcie trwania rozgrywek i od tamtej pory pozostawał bez pracy.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze