Djokovic zorganizuje cykl turniejów charytatywnych

Tenis
Djokovic zorganizuje cykl turniejów charytatywnych
fot. PAP
Novak Djokovic zorganizuje cykl turniejów charytatywnych Adria Tour.

Słynny serbski tenisista Novak Djokovic zorganizuje cykl turniejów charytatywnych Adria Tour, który odbędzie się w dniach 13 czerwca - 5 lipca na Bałkanach. Poza liderem rankingu ATP weźmie w nim udział m.in. będący trzecią rakietą świata Austriak Dominic Thiem.

Rywalizacja tenisowa została wstrzymana z powodu pandemii na początku marca. Ta w wydaniu międzynarodowym pod szyldem organizacji ATP, WTA i ITF nie zostanie wznowiona co najmniej do 3 sierpnia. Zawodnicy z różnych krajów stopniowo wracają do treningów z uwzględnieniem dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Powoli też organizowane są imprezy pokazowe, by zapewnić graczom i kibicom przynajmniej namiastkę rywalizacji. Pierwsze takie turnieje - i bez udziału publiczności, ale z zapewnieniem transmisji - odbyły się już w Niemczech i USA, a następne planowane są już w kolejnych krajach.

 

Djokovic swój pomysł ogłosił za pośrednictwem Twittera. Jak zaznaczył, pierwsza odsłona Adria Tour będzie miała miejsce w Belgradzie. Kolejne mają gościć w chorwackim Zadarze, Czarnogórze oraz w położonej na terenie Bośni i Hercegowiny Banji Luce.

 

"Jestem bardzo wdzięczny, że udało się sprawić, iż będziemy mogli zagrać i wesprzeć projekty humanitarne w tym regionie" - podkreślił zawodnik, który w piątek obchodził 33. urodziny.

 

W każdym turnieju cyklu weźmie udział ośmiu tenisistów. Zdobywca 17 tytułów wielkoszlemowych, który w tym roku wygrał wszystkie 18 dotychczasowych meczów, zaprosił do udziału m.in. Thiema i zajmującego 19. miejsce w rankingu ATP Bułgara Grigora Dimitrowa. Całą imprezę ma zakończyć pokazowy mecz Djokovica z Bośniakiem Damirem Dzumhurem w Sarajewie. Rozgrywki będą transmitowane przez telewizję.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie