Nie tylko Tyson. Kolejna legenda błyszczy formą i szykuje się do powrotu (WIDEO)

Sporty walki
Nie tylko Tyson. Kolejna legenda błyszczy formą i szykuje się do powrotu (WIDEO)
fot. Twitter
Evander Holyfield szykuje się do powrotu na ring.

W ostatnich dniach sieć podbijają nagrania, na których Mike Tyson szykuje się do powrotu na ring i błyszczy zarówno szybkością, jak i formą fizyczną. Kto wie, czy jego rywalem w kolejnej walce nie będzie Evander Holyfield, który również w swoich mediach społecznościowych chwali się aktualną dyspozycją.

57-latek trenuje z Władimirem Kliczko i Antonio Tarverem. Mówi się, że Holyfield nie planuje powrotu tylko na walkę pokazową, a zamierza raz jeszcze spróbować swoich sił na najwyższym poziomie. Realny wydaje się więc scenariusz, w którym Tyson i Holyfield spotkają się w ringu po raz trzeci. W 1996 i 1997 roku dwukrotnie lepszy był Holyfield.

 

 

Holyfield z zawodowymi ringami pożegnał się w nieco lepszym stylu niż Tyson. Z trzech ostatnich walk wygrał dwie, a jedna - z Shermanem Williamsem - zakończyła się wynikiem "no contest". Legendarny pięściarz pokonał przed czasem Fransa Bothę w 2010 roku, a w ostatnim pojedynku - Briana Nielsena w połowie 2011 roku. Tyson przegrał natomiast z Kevinem McBridem w 2005 roku i już więcej nie pokazał się w ringu.

 

 

"Mistrz nie akceptuje porażki. Spróbuj ponowie, aż ci się uda" - napisał Holyfield w ostatnim wpisie w mediach społecznościowych, prowokując kolejne doniesienia na temat swojego powrotu do zawodowego boksu.

 

 

Holyfield sięgał po liczne sukcesy zarówno na ringach amatorskich, jak i zawodowych. W 1984 roku zdobył brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles. Wielokrotnie był mistrzem świata w wadze juniorciężkiej i ciężkiej.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie