Czy słusznie zakończono niższe ligi? "Związki umywają ręce"

Piłka nożna
Czy słusznie zakończono niższe ligi? "Związki umywają ręce"
fot. Cyfrasport
Piłkarze Legii Warszawa II

Czy sezonu niższych lig piłkarskich nie dało się rozegrać do końca? Czy nie można było poczekać na decyzje rządu związane z odmrażaniem sportu? O zakończeniu rozgrywek dyskutowali goście programu "Cafe Futbol".

Na początku maja Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) poinformował, że rozgrywki seniorów w ligach od czwartej w dół oraz wszelka rywalizacja młodzieżowa zostały w sezonie 2019/20 zakończone.


Rozmowa na ten burzliwy temat toczyła się w Cafe Futbol między ekspertami Romanem Kołtoniem i Cezarym Kowalskim oraz zaproszonymi gośćmi, byłym piłkarzem Markiem Chojnackim i prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawłem Wojtalą rozpoczęła się spokojnie.


- Należy się zastanowić, czy prezesi związków wojewódzkich nie za szybko podjęli decyzję "zamykamy sezon". Tu rozumiem Czarka, który mówi, że od 1 czerwca będzie czwarty etap odmrożenia i będą możliwe zgromadzenia 50 osób, to dlaczego nie go dograć? - rozpoczął Kołtoń.


Jak usłyszał w odpowiedzi od Wojtali, "ten trudny okres powinniśmy już zamknąć".


- Pamiętajmy, że sezon piłkarski kończyłby się 30 czerwca - dodał.

 

Zobacz też: Kowalski o sprawie Motoru i Hutnika: Boniek wkroczył za późno


Kowalski zwrócił także uwagę, że młodzi piłkarze którzy zakończyli grę na jesieni ubiegłego roku, nie wejdą na boisko przez dziesięć miesięcy.


- Ale panowie, o czym wy mówicie, do kogo możemy mieć pretensje, że jest koronawirus, że wszystko zostało zablokowane - zirytował się Wojtala.


- Ale wy umywacie ręce - odparł Kowalski.


- Od czego umywamy ręce? Od tego, że musimy przygotować sezon? Od tego, że 1 sierpnia przygotowujemy nowe rozgrywki? - usłyszał w odpowiedzi.


Do rozmowy włączył się również Chojnacki, który zaproponował, jego zdaniem "bardziej sportowe rozwiązanie".


- Pierwsza część gra o awans do wyższej klasy, a pozostali - o utrzymanie. Nic by się nie stało, gdyby tych osiem spotkań zostało rozegranych od czerwca - dodał.


Ostatecznie sytuację starał się załagodzić prezes Wielkopolskiego ZPN.


- Wszyscy albo większość z nas chce wystartować z grą najpóźniej od 1 sierpnia. Pamiętajmy, że podjęliśmy decyzję, że nikt nie spada od III ligi w dół, więc tych poszkodowanych z naszej perspektywy jest mniej, daliśmy szansę jeszcze raz wszystkim. Następny sezon będzie trudniejszy, będzie więcej drużyn, ale wszyscy znają te zasady. Musimy być przygotowani na to, że w którymś momencie rozgrywki mogą zostać zatrzymane, tak, żeby nie było żadnych wątpliwości - zakończył.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze