Leclerc pędził sportowym Ferrari po ulicach Monako

Moto
Leclerc pędził sportowym Ferrari po ulicach Monako
fot. PAP
Charles Leclerc w barwach Ferrari

Kierowca Formuły 1 Charles Leclerc nie ścigał się w niedzielę w wyścigu o Grand Prix Monako, odwołanym z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to pokonał ulice rodzinnego miasta z zawrotną prędkością, na potrzeby krótkometrażowego filmu Claude’a Leloucha.

Leclerc zasiadł za kierownicą sportowego Ferrari SF 90 Stradale, a za kamerą stanął 82-letni Lelouch. Słynny francuski reżyser przygotowywał remake własnego filmu „To była randka” („C’etait un rendez-vous”) z 1976 roku, przedstawiającego bez cięć i montażu szaloną jazdę mężczyzny, który spieszy na spotkanie z dziewczyną, pędząc ulicami niemal pustego o poranku Paryża z prędkością 200 km/h. Jedyną techniczną ingerencją reżysera było podłożenie dźwięku z silnika Ferrari 295 GTB.

 

Zobacz też: Vettel odchodzi z Ferrari!

 

Wciskający w fotel ośmioipółminutowy film Lelouch nakręcił nielegalnie i trafił nawet do aresztu za zbyt ryzykowną jazdę w ruchu miejskim. Podejrzewano, że Mercedesa 450 SEL prowadził któryś z zawodników Formuły 1, ale w jednym z wywiadów reżyser przyznał, że sam był za kierownicą.

 

Tym razem Leclerc miał łatwiejsze zadanie, gdyż ekipa Leloucha uzyskała wszelkie potrzebne zgody i ze względów bezpieczeństwa zamknięto ulice Monako.

 

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie