Massa: Wiem, w jakim stanie jest Schumacher

Moto
Massa: Wiem, w jakim stanie jest Schumacher
fot. PAP
Felipe Massa i Michael Schumacher w barwach Ferrari

- Wiem, jak czuje się Michael. Musimy go wspierać - powiedział Brazylijczyk Felipe Massa, który wiele lat temu określił Michaela Schumachera mianem "przyjaciela i starszego brata".

Stan zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 to pilnie strzeżona tajemnica. Od czasu wypadku na nartach w 2013 roku, do mediów trafiają znikome doniesienia na temat jego postępów w powrocie do sprawności, mimo że były tematem zainteresowania licznych redakcji. Krótko po nieszczęśliwym zdarzeniu dochodziło wręcz do absurdalnych sytuacji jak ta, kiedy do szpitala, w którym przebywał Niemiec, wtargnął dziennikarz przebrany za księdza.

 

Zobacz też: Alonso wraca do Formuły 1!

 

Pytanie na temat byłego kierowcy Ferrari powraca jednak jak bumerang. W ostatnim czasie o stan zdrowia Schumachera został zapytany jego przyjaciel i były partner zespołowy Felipe Massa. Ten poprosił jednak o uszanowanie prywatności 51-latka.

 

- Wiem, jak czuje się Michael, mam informacje. Nasze relacje zawsze były bliskie. Myślę, że najważniejsze jest to, że jego sytuacja nie jest łatwa. To trudny okres, ale musimy go wspierać, podobnie jak jego rodzinę. Oni nie lubią ujawniać żadnych informacji i kim ja jestem, żeby to robić? - powiedział w wywiadzie dla telewizji Fox Sports.

 

Jak dodał, "marzy i modli się", aby Niemiec poczuł się lepiej i znów pojawił się na torze.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze