McGregor: Jest jeden lepszy ode mnie w historii UFC

Sporty walki
McGregor: Jest jeden lepszy ode mnie w historii UFC
fot. Polsat Sport
Zdaniem McGregora to Anderson Silva jest najlepszym zawodnikiem MMA w historii.

Conor McGregor (22-4, 19 KO) słynie z ciętego języka i sporej pewności siebie. Irlandczyk mocno wierzy w swoje umiejętności, jednak tym razem usunął się w cień innego sportowca. Na pytanie o najlepszego zawodnika MMA wskazał Andersona Silvę. - Jest numerem jeden w historii tego sportu - powiedział.

W ostatnim czasie Irlandczyk stał się aktywniejszy na Twitterze. 31-latek podzielił się swoją opinią na temat najlepszych zawodników MMA. Choć większość fanów spodziewała się, że były mistrz UFC wymieni siebie jako najlepszego, ten postanowił zaskoczyć i wykazać się odrobiną pokory. Jego zdaniem to Anderson Silva (34-10, 23 KO) zasłużył pierwsze miejsce w historii dyscypliny. Swego czasu Brazylijczyk obronił pas UFC w kategorii średniej 10 razy z rzędu.

- Szereg wykończeń, walki w dwóch dywizjach, z czego w jednej był mistrzem. Anderson Silva to numer jeden w historii MMA - napisał.


Irlandczyk przyznał jednak, że szybko zajmie miejsce Brazylijczyka. McGregor wciąż jest młody i aktywny zawodowo, dlatego nie ma wątpliwości, że za parę lat to on będzie niekwestionowanym numerem jeden.

 

- Moje walki w trzech różnych kategoriach z dwoma pasami mistrzowskimi to jednak wciąż numer dwa. Ewentualnie stawiałbym nas na równi. Jednakże ja wciąż jestem aktywny zawodowo. Pozycja najlepszego zawodnika w historii jest w moim zasięgu. Z łatwością - dodał.

Opinii McGregora nie podzielił obecny mistrz wagi półciężkiej Jon Jones. Amerykanin odpowiedział na zaczepki, wstawiając wymowny wpis na Twitterze. "Bones" aż 11 razy bronił pasa swojej kategorii.

 

Na odpowiedź Irlandczyka nie trzeba było długo czekać. Ten nawiązał do wpadek dopingowych Jonesa.

- Nie wspomniałem o pozytywnych wynikach testów antydopingowych wśród wielu zawodników, a to czyni mnie wyraźnym aktualnym numerem jeden w MMA, a także to, że nadal jestem aktywny - powiedział McGregor.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze