Co z walką Jones - Błachowicz o pas? "Moja menedżer jest po rozmowie z UFC"

Sporty walki
Co z walką Jones - Błachowicz o pas? "Moja menedżer jest po rozmowie z UFC"
fot. Instagram
Co z walką Jones - Błachowicz o pas?

Abe Kawa, menedżer Jona Jonesa (26-1-1NC, 10 KO, 6 SUB), przyznał w rozmowie z MMA Junkie Radio, że Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB) jest tym zawodnikiem, z którym "Bones" chce stoczyć kolejną walkę w obronie mistrzowskiego pasa UFC. Jak stwierdził Polak, nic nie jest jeszcze w tej sprawie przesądzone.

- Jones powiedział, że Błachowicz jest następny. Jon nigdy nie unikał pretendentów numer jeden, walczył z nimi przez całe życie - przyznał przedstawiciel mistrza UFC w wadze półciężkiej.

 

Zobacz też: Jotko: Błachowicz jest blisko pasa. Teraz moja kolej

 

Jones w ostatnich walkach pokonał Dominicka Reyesa, Tiago Santosa czy Antony'ego Smitha. W mediach sporo mówiło się o ewentualnym rewanżu z Reyesem, ale Kawa twierdzi, że najciekawsze powinno być starcie z Błachowiczem.

 

- Błachowicz jest jedynym, którego nie widzieliśmy w pojedynku z Jonem. Wierzę w to, że ma największe prawo, żeby być numerem jeden - dodał Kawa.

 

 

Co na to 37-latek z Cieszyna? Jak stwierdził w rozmowie z Polsatsport.pl, negocjacje z UFC wciąż trwają.

 

- Nie otrzymałem kontraktu, więc nie ma o czym mówić. Moja menedżer jest po rozmowie z UFC. Zobaczymy, co przyniesie czas. Negocjacje z UFC trwają - przyznał Błachowicz.

 

 

Głos w tej sprawie zabrała także Dorota Jurkowska, menedżer Błachowicza, która reprezentuje go w rozmowach z UFC.

 

- Rozmowy z Jonesem są trudne. Można odnieść wrażenie, że on sam nie wie, czego chce. Jestem po rozmowie z UFC. Na przestrzeni kilku dni powinnam mieć konkretne informacje na temat tego, co dalej będzie się działo w dywizji półciężkiej - stwierdziła Jurkowska dla Polsatsport.pl.

 

Zawodnik WCA Fight Team ma na swoim koncie passę trzech wygranych z rzędu. W ostatnim pojedynku pokonał przed czasem Coreya Andersona. Wcześniej poradził sobie z Ronaldo "Jacare" Souzą, a na UFC 239, podczas której walką wieczoru było starcie Jones - Santos, znokautował w drugiej rundzie Luke'a Rockholda.

 

W UFC zadebiutował w 2014 roku. Ilir Latifi padł wówczas na deski w pierwszej rundzie po potężnym kopnięciu Błachowicza.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie