Dwie kwarantanny byłego członka ekipy Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
Dwie kwarantanny byłego członka ekipy Jastrzębskiego Węgla
fot. Cyfrasport
Były trener Jastrzębskiego Węgla przeszedł dwie kwarantanny

Były trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli po zakończeniu długich wakacji w Australii przeszedł kwarantannę we Włoszech, a następną rozpoczął w Korei Południowej, gdzie będzie pracował.

Włoch w listopadzie 2019 stracił pracę w śląskim klubie, a następnie – jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa w swojej ojczyźnie - poleciał do Australii, gdzie ma przyjaciółkę.

 

Po długich wakacjach wrócił do Italii i musiał przejść w Rzymie dwutygodniową kwarantannę, związaną z pandemią. Teraz poleciał do Korei, gdzie będzie trenerem zespołu Incheon Korean Air Jumbos i... rozpoczął kolejny okres odosobnienia.

 

- Podróż była dobra, a teraz jestem w trakcie dwutygodniowej kwarantanny. Praca tu jest ogromnym doświadczeniem. Chciałem zrobić coś nowego, najlepiej poza Europą, i jestem szczęśliwy z przyjazdu – powiedział Santilli, który będzie pierwszym zagranicznym szkoleniowcem w koreańskiej lidze siatkarskiej.

 

Dodał, że przed podjęciem decyzji i przylotem analizował miejscowe rozgrywki.

 

- To zupełnie inny styl siatkówki, typowo azjatycki. Chcę włożyć swój wkład w jego poprawę. Będzie to również dla mnie oczywiście trudne doświadczenie życiowe – dodał Włoch.

 

Zobacz też: Były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla z kontraktem w Korei Południowej

 

W drafcie do koreańskich klubów wybranych zostało na kolejny sezon dwóch Polaków - Michał Filip i Bartosz Krzysiek oraz grający ostatnio w Aluronie Virtu CMC Zawiercie Portugalczyk Alexandre Ferreira. Do draftu zgłosiło się 85 zagranicznych zawodników, do obsadzenia było siedem miejsc.

 

Santilli w grudniu 2018 przejął jastrzębski zespół po odejściu Ferdinando de Giorgiego i doprowadził jastrzębian do trzeciego miejsca w lidze. Wcześniej pracował w Jastrzębiu w latach 2007-10. Pod jego kierunkiem zespół z roku na rok zajmował coraz wyższe miejsca w ekstraklasie. Na koniec współpracy wywalczył srebrny medal i pierwszy w historii klubu Puchar Polski, by przenieść się do rosyjskiej Iskry Odincowo.

 

Potem był trenerem m.in. włoskiego Andreoli Latina, MKS Banimexu Będzin i Indykpolu AZS Olsztyn. Podczas mistrzostw świata 2014, rozgrywanych w Polsce, był w sztabie reprezentacji Niemiec, kierowanym przez obecnego selekcjonera biało-czerwonych Belga Vitala Heynena, a w latach 2015-16 prowadził męską kadrę Australii.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze