Hamalainen: Czołówka Fortuna Ligi lepsza od Ekstraklasy

Piłka nożna
Hamalainen: Czołówka Fortuna Ligi lepsza od Ekstraklasy
fot. Cyfrasport
Kasper Hamalainen od ponad pół roku występuje w lidze czeskiej.

- Obecnie jesteśmy na trzecim miejscu i myślę że będziemy chcieli utrzymać tę pozycję, aby zapewnić sobie kwalifikacje do Ligi Europy – mówi w rozmowie z Polsatsport.pl były piłkarz Lecha Poznań i Legii Warszawa, Kasper Hamalainen. 33-letni reprezentant Finlandii od tego sezonu jest zawodnikiem czeskiego klubu FK Jablonec.

Grzegorz Michalewski: Liga czeska wraca do gry za kilka dni. Jak się czujesz?

 

Kasper Hamalainen: Oczywiście czuję się dobrze. Możemy ponownie grać w piłkę i rozpoczynają się rozgrywki ligowe. Szczerze, to były trzy dziwne miesiące przez sytuację z koronawirusem. Trenowaliśmy sami, tylko kilka tygodni razem z drużyną. I w związku z tym jesteśmy szczęśliwi, że sezon znowu się zaczyna.

 

Jak wyglądały wasze treningi w czasie kwarantanny?


Mieliśmy wszyscy program indywidualnego treningu, który musieliśmy wykonać sami, w sposób w jaki dotychczas trenowaliśmy. I jedynym problemem było to, że trudno było znaleźć miejsce do biegania czy ćwiczenia na siłowni, więc w ten sposób nie było to normalne otoczenie. Dlatego też musieliśmy być nieco bardziej kreatywni, ale wszystko poszło dobrze. Ćwiczyliśmy nasze programy i wszyscy jesteśmy w dobrej formie.

 

ZOBACZ: Kołtoń: Wtorek, godzina 20.10, "Boży" odchrząknie! Polska piłka wraca!

 

Rozgrywki ligowe niebawem rozpoczną się również w Polsce, ale u nas nie można rozgrywać sparingów. Czy w Czechach jest inaczej?


Było nieco inaczej, mieliśmy trzy mecze towarzyskie i dzięki temu jesteśmy znowu w dobrej formie. Ostatni mecz graliśmy na naszym stadionie bez kibiców, więc przyzwyczailiśmy się do tej atmosfery, która będzie teraz na naszych spotkaniach. To dla nas dobre, bo wiemy jak to będzie wyglądało i musimy się do tego dostosować.

 

Jakie ograniczenia i zmiany wprowadzono po ponownym rozpoczęciu sezonu?


Oczywiście musimy być ostrożni i byliśmy badani podczas tego okresu i z pewnością jeszcze będziemy w trakcie całego sezonu. Staramy się unikać dodatkowego kontaktu z innymi oraz oczywiście stosujemy wszystkie środki higieny. Należy być ostrożnym nie tylko przebywając w klubie, ale również na zewnątrz, aby nie przynieść infekcji na stadion czy też nie zarazić innych zawodników. Musimy być cały czas czujni.

 

Jakie masz cele z FK Jablonec na ten sezon?


Obecnie jesteśmy na trzecim miejscu i myślę że będziemy chcieli utrzymać tę pozycję, aby zapewnić sobie kwalifikację do Ligi Europy. Skupiamy się na każdym meczu, aby mieć pewność że wygramy ich jak najwięcej i że zdobędziemy te najważniejsze punkty, które zgubiliśmy. Niebawem rozgrywki ligowe będą kontynuowane i uważam że będą one dla nas dobre.

 

ZOBACZ: Mecze w Polsce z udziałem kibiców? "Rząd dał zielone światło"

 

Jakie widzisz różnice między ligą polską a czeską?


To dobre pytanie. Jestem tutaj przez ponad pół roku i widziałem już wiele meczów. W wielu z nich grałem, więc zauważyłem, że zawodnicy tutaj są nieco młodsi i oczywiście bardzo utalentowani. Nie widziałem zbyt wielu zagranicznych piłkarzy, więc stawiają tutaj na wychowanków - co jest oczywiście bardzo dobrą rzeczą, jeżeli chodzi o przyszłość. Może z dziesięciu zawodników jest tutaj nieco szybszych, kondycja fizyczna jest praktycznie taka sama. Czołówka czeskiej ligi jest może nieco lepsza od polskiej Ekstraklasy. Grali w Lidze Mistrzów wiele razy, co jest miłe i podnosi poziom całej ligi.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie