Śliwka: Vital będzie miał "kłopot bogactwa"

Inne
Śliwka: Vital będzie miał "kłopot bogactwa"
fot. Cyfrasport
Śliwka: Vital będzie miał "kłopot bogactwa"

Już za kilka dni polscy siatkarze zgromadzą się w Spale, gdzie przez dwa tygodnie będa trenować po długiej przerwie od ostatniego spotkania. - Vital Heynen będzie miał "kłopot bogactwa" - przyznał w "Poranku z Polsatem Sport" przyjmujący Aleksander Śliwka, który o wyjazd na igrzyska będzie walczył z sześcioma innymi zawodnikami.

Jak przypomniał 25-letni siatkarz, nie będzie to typowe zgrupowanie, ponieważ w tym sezonie Polacy nie przygotowują się do żadnej imprezy docelowej.

 

- Myślę jednak, że do zachowania dobrej formy ten trening będzie dla nas ważny. Wszyscy z nas bardzo się ucieszyli na kolejną okazję do treningu z Vitalem i jego sztabem, a przede wszystkim na to, że znowu zobaczymy się w naszym gronie - rozpoczął.

 

Przyjmujący polskiej reprezentacji przyznał, że był "na tak" w kwestii organizacji treningu w Spale, pomimo odwołania igrzysk i braku konkretnego celu w tym sezonie. 

 

- Każde powołanie to ogromna duma i świetna okazja do szlifowania swoich umiejętności. Byłem za organizacją zgrupowania, ale przy zachowaniu bezpieczeństwa i przy zniesieniu obostrzeń, które pozwolą nam trenować w większych grupach na hali. Mam nadzieję, że będziemy mogli funkcjonować w miarę normalnie, jako drużyna. Wiem, że ośrodek jest przygotowany by nas przyjąć i wiem, że to zgrupowanie będzie w pełni normalnym spotkaniem reprezentacji Polski - stwierdził.

 

Zobacz też: Poznaliśmy kadrę siatkarzy na zgrupowanie w Spale. Jest Bednorz!

 

Vital Heynen na zgrupowanie w Spale powołał 19 siatkarzy. Na każdej pozycji - poza jedną - jest jeden zawodnik "bonusowy" (trzech rozgrywających, trzech atakujących i dwóch libero). Wyjątek stanowią przyjmujący. Na igrzyska w Tokio pojedzie czterech, a do Spały - aż siedmiu zawodników. Jak przyznał Śliwka, "rywalizacja jest ogromna".


- Mamy wielu zawodników, którzy grają w najlepszych ligach świata, którzy potwierdzili swoją jakość i wielkie doświadczenie. Mamy także młodszych siatkarzy, którzy pokazywali się w PlusLidze czy Lidze Mistrzów, więc Vital będzie miał "kłopot bogactwa". Mam nadzieję, że wybierze najlepszą drużynę, która zdobędzie medal w Tokio - zakończył.

 

Pierwsze zgrupowanie w Spale odbędzie się w dniach 1-13 czerwca. Kolejne zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca.

 

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze