"Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, ale cieszymy się, że jesteśmy pierwsi w kraju"

Piłka nożna
"Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, ale cieszymy się, że jesteśmy pierwsi w kraju"
fot. PAP
- Mamy świadomość, że jesteśmy na świeczniku. Te dwa mecze Totolotek Pucharu Polski są wstępem do odmrożenia polskiego sportu - powiedział Wachowski.

- Wszyscy zawodnicy przeszli testy z wynikiem ujemnym. To znaczy, że jesteśmy gotowi na wznowienie rozgrywek. Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, ale cieszymy się - powiedział w Poranku z Polsatem Sport Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Krzysztof Wanio: W Legnicy i w Mielcu wszystko jest stale monitorowane? Wszystko zostało już zapięte na ostatni guzik? Cała Polska będzie na was patrzeć, bo sport wraca na obiekty w naszym kraju.
 
Łukasz Wachowski: Mamy świadomość, że jesteśmy na świeczniku. Te dwa mecze Totolotek Pucharu Polski są wstępem do odmrożenia polskiego sportu. Wszystkie osoby związane z Miedzią Legnica i Legią Warszawa przeszły testy na obecność koronawirusa i wyniki są negatywne, więc mecz tych drużyn jest niezagrożony. Jesteśmy jeszcze na etapie analizowania tych wyników z Mielca i z Poznania. Stamtąd oczywiście też nie spodziewamy się złych wiadomości. Jesteśmy odpowiednio przygotowani. Odbyliśmy telekonferencje z klubami gospodarzami, z którymi rozmawialiśmy na temat, jak te mecze mają przebiegać od strony organizacyjnej. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, ponieważ tak naprawdę zaczynamy od zera i wszyscy będą na to patrzeć. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, która na nas spoczywa.
 
 
Z jakimi nowymi sytuacjami będziemy mieli styczność przy okazji tych spotkań?
 
Kilkaset osób zostało przebadanych. Z samej stacji Polsat jest to prawie 200 osób. Proszę pamiętać, że to wyzwanie logistyczne było naprawdę duże. Sztaby szkoleniowe oraz zawodnicy rezerwowi podczas meczu będą mieli na twarzach maseczki. Z kolei rzecz jasna, zawodnicy przebywający na boisku oraz sędziowie będą biegali bez maseczek. Nieco inaczej będzie wyglądała procedura wejścia na boisko. Krótko mówiąc piłkarze wejdą na murawę osobno. Ustawią się również po drugiej strony placu gry. Ponadto piłka z ekspozytury zostanie zabrana przez kapitana drużyny gospodarzy i postawiona na środku boisko przed rozpoczęciem pierwszej, jak i drugiej połowy. Nie będzie dzieci do podawania piłek, ale będę osoby z klubu gospodarza wyznaczone, żeby 24 futbolówki były rozstawione wokół płyty boiska. Wiele wyzwań było przed nami, ale cele wyznaczaliśmy sobie z dnia na dzień i tak naprawdę doszliśmy do szczęśliwego finału.
 
W Niemczech po restarcie rozgrywek trenerzy w meczach Bundesligi mogą dokonywać pięciu zmian. Jak będzie to wyglądało w naszym przypadku?
 
W tej kwestii nic się nie zmienia. Zgodnie z regulaminem przyjętym przed rozpoczęciem rozgrywek będzie można dokonać trzech zmian. Tutaj nie ma żadnych nowinek, jeśli chodzi o rozgrywki Totolotek Pucharu Polski.


Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.
A.J. Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze