Wielki transfer we Włoszech. Smarzek-Godek zmieniła klub

Siatkówka
Wielki transfer we Włoszech. Smarzek-Godek zmieniła klub
fot. Cyfrasport
Igor Gorgonzola Novara poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z polską atakującą Malwiną Smarzek-Godek.

Hit we włoskiej Serie A1. Klub Igor Gorgonzola Novara poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z polską atakującą Malwiną Smarzek-Godek.

Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Od roku 2018 była zawodniczką włoskiego klubu Zanetti Bergamo. Wcześniej razem z Chemikiem Police zdobyła m.in. dwa tytuły mistrza Polski, a pierwsze kroki na ligowych parkietach stawiała w Legionovii: grała tam w latach 2014–16.

 

 

- Witamy we włoskiej drużynie zawodniczkę, która łączy swój młody wiek z doświadczeniem również na arenie międzynarodowej i która będzie kontynuować z nami ważną ścieżkę rozwoju. Mieliśmy okazję poznać ją jako osobę niezwykle entuzjastycznie nastawioną do tej nowej przygody, tak bardzo, że zgodziła się związać z nami dwuletnim kontraktem - mówił prezes klubu Enrico Marchioni.

 

Smarzek-Godek dodała zaś, że występy w Novarze były dla niej marzeniem.


- Gdy tylko wrócimy na siłownię, dalej nie będę mogla uwierzyć, że to prawda. Bardzo chciałam zostać we Włoszech, chciałam kontynuować tutaj swoją karierę i będę mogła to zrobić w jednym z najważniejszych klubów na świecie. Słyszałam wiele dobrych rzeczy o Novarze i osobiście nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu - dodała polska zawodniczka.

 

Igor Gorgonzola Novara to jeden z czołowych włoskich klubów, mistrz z 2017 roku i wicemistrz w kolejnych sezonach. To także wciąż aktualny triumfator Ligi Mistrzyń (2019).

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze