Dania, Izrael, Irlandia. Kolejne kraje kupują prawa do Ekstraklasy

Piłka nożna
Dania, Izrael, Irlandia. Kolejne kraje kupują prawa do Ekstraklasy
Fot. Cyfrasport

Austria, Dania, Izrael, Niemcy, Szwecja czy Wielka Brytania - lista państw, które zakupiły prawa do międzynarodowych transmisji z meczów PKO BP Ekstraklasy jest coraz dłuższa. Polska liga wraca do gry 29 maja.

Już w piątek, 29 maja, wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Co istotne - to jeden z pierwszych powrotów na Starym Kontynencie. Okazuje się, że dzięki temu polską ligę zobaczą kibice nie tylko w naszym kraju, ale także w innych państwach europejskich.

 

Ekstraklasa S.A. podpisała już umowy z podmiotami z Wielkiej Brytanii i Irlandii (Free Sports), Danii, Szwecji i Norwegii (Spring Media) oraz Izreala (Sport 1, Sport 2). Co ciekawe, Skandynawowie mają prawa do pokazania aż 50 meczów w sezonie 2019/20 z możliwością transmisji nawet 88 spotkań!

 

Prawa sprzedano też do kilku krajów Bałkanów, m.in. Serbii, Chorwacji i Słowenii. Poszerzono także współpracę o transmisje kolejnych meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii (Sportdigital). A to jeszcze nie koniec, bo w toku są dalsze negocjacje z innymi krajami.

 

 

"Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami. Na tym etapie, według już podpisanych umów, mecze będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach" - powiedział prezes zarządu Ekstraklasy Marcin Animucki.

 

29 maja rozegrane zostaną ligowe spotkania: Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie