Formuła 1: McLaren zwolnił 1200 pracowników

Moto
Formuła 1: McLaren zwolnił 1200 pracowników
fot. PAP
McLaren musiał zwolnić 25 procent pracowników

Brytyjski producent samochodów sportowych McLaren poinformował we wtorek, że z powodu pandemii koronawirusa jest zmuszony zwolnić 1200 pracowników, czyli 25 proc. swojej siły roboczej. Zwolnienia dotkną również startującą pod tym szyldem ekipę Formuły 1.

McLaren wyjaśnił, że poniósł ogromne straty wskutek odwołania wydarzeń sportowych, przerwy w produkcji oraz spadku sprzedaży aut.

 

„Ciężko pracowaliśmy, aby tego uniknąć, wdrażając drastyczne środki oszczędnościowe we wszystkich obszarach naszej działalności. Nie mieliśmy jednak innego wyjścia jak zmniejszenie liczby naszych pracowników” – oświadczył prezes grupy Paul Walsh.

 

Zobacz też: Vettel odchodzi z Ferrari!

 

McLaren nie podał danych dotyczących redukcji etatów w zespole Formuły 1. Według BBC ekipa pożegna się z 70 pracownikami z personelu liczącego 800 osób.

 

Kilka dni temu brytyjskie media informowały, że McLaren stara się o pożyczkę w wysokości 275 mln funtów, oferując jako zabezpieczenie swoją siedzibę w Woking pod Londynem oraz kolekcję zabytkowych samochodów.

 

Brytyjski zespół był pierwszym w Formule 1, który obniżył wynagrodzenie swoim pracownikom, a część odesłał do domów na przymusowe urlopy. Kierowcy - Hiszpan Carlos Sainz jr i Brytyjczyk Lando Norris - na obniżkę pensji zgodzili się dobrowolnie, podobnie jak szef teamu Zak Brown.

 

Z powodu pandemii koronawirusa sezon Formuły 1 jeszcze się nie rozpoczął. Pierwsze dwa wyścigi mają się odbyć 5 i 12 lipca w Austrii.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kronika Rajdu Dakar - 13.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie