Pierwszy siatkarz rozstał się z Cuprum Lubin

Siatkówka
Pierwszy siatkarz rozstał się z Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport
Jędrzej Gruszczyński jako pierwszy rozstał się z Cuprum Lubin.

Władze Cuprum Lubin do tej pory nie informowały o transferach. We wtorek klub ogłosił odejście pierwszego siatkarza. W sezonie 2020/2021 wśród podopiecznych Marcelo Fronckowiaka zabraknie Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Gruszczyński występował w pomarańczowych barwach w ostatnich dwóch sezonach. 22-letni libero był podstawowym graczem zespołu. Od początku swojej przygody z klubem z Lubina rozegrał równo 50 spotkań. W poprzednim sezonie zagrał w 90 setach i zanotował 27 procent perfekcyjnego przyjęcia. Przyszłość zawodnika nie jest znana.

 

 

W przedwcześnie zakończonych rozgrywkach Cuprum zajęło 12 miejsce. Niżej uplasowały się tylko Asseco Resovia Rzeszów i BKS Visła Bydgoszcz.

 

Gruszczyński wcześniej występował w barwach stołecznego zespołu, a także w SMS PZPS Spała. Jest wychowankiem KPS Progress Września. Ma na koncie wiele sukcesów z młodzieżową reprezentacją Polski. To m.in. złote medale mistrzostw świata kadetów i juniorów. W 2019 roku zdobył również brąz Ligi Narodów z seniorską kadrą Vitala Heynena.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze