Reprezentant Polski zostaje w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
Reprezentant Polski zostaje w Jastrzębskim Węglu
fot. PAP
Michał Szalacha zostaje w Jastrzębiu-Zdroju

W nadchodzącym sezonie PlusLigi barwy Jastrzębskiego Węgla nadal będzie reprezentować Michał Szalacha. Siatkarz trafił do tej ekipy na zasadzie transferu medycznego, później podpisał nowy kontrakt, a obecnie go przedłużył. Jak tłumaczy, na jego decyzję wpłynął fakt, że Jastrzębski Węgiel to "topowy zespół", a w nim dominuje "topowa organizacja".

26-letni środkowy bloku jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od kwietnia 2019 roku. Na zasadzie transferu medycznego trafił tam z Chemika Bydgoszcz, zastępując kontuzjowanego Grzegorza Kosoka. Szalacha wciąż "ociera się" o reprezentację Polski, z którą w 2019 roku zdobył srebrny medal w Pucharze Świata i brązowy w Lidze Narodów.

 

Doświadczony siatkarz pozostanie w ekipie Jastrzębskiego Węgla

 

- Michał Szalacha to siatkarz z wielkim potencjałem. Nie przez przypadek w zeszłym roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena do kadry narodowej. Niestety, jego rozwój w reprezentacji trochę zahamowała kontuzja. Gdyby nie to, z pewnością zaistniałby w niej bardziej znacząco. Jako Klub również dostrzegliśmy spore umiejętności tego zawodnika i w końcówce sezonu 2018/19 pozyskaliśmy go jako transfer medyczny za Grzegorza Kosoka. Wówczas, w meczach o brązowy medal, Michał pokazał się z bardzo dobrej strony. Po tamtym sezonie związaliśmy się z tym zawodnikiem na kolejne dwa lata i w ramach tej umowy kontynuujemy współpracę. W nadchodzących rozgrywkach formacja środkowych będzie u nas w całości złożona z polskich zawodników i wierzę, że Michał Szalacha będzie stanowił jej ważne ogniwo – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Sam zawodnik mocno komplementuje Klub i ambitnie podchodzi do kolejnych wyzwań.

 

- Cieszę się bardzo, że zostaję w Jastrzębskim Węglu na przynajmniej jeszcze jeden sezon. Jest to topowy zespół, topowa organizacja i myślę, że w nachodzącym sezonie będziemy bili się o złoto - mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie