Bundesliga: Przełamanie Piątka. Polak uratował remis w Lipsku!

Krzysztof Piątek zdobył bramkę z rzutu karnego w zremisowanym 2:2 meczu z RB Lipsk.

Hertha Berlin zremisowała na Red Bull Arena 2:2 z RasenballSport Leipzig w 28. kolejce Bundesligi. Bramkę na wagę remisu zdobył z rzutu karnego, wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Piątek. To drugie trafienie napastnika reprezentacji Polski w barwach stołecznej drużyny.

Goście z Berlina rozpoczęli mecz bez Krzysztofa Piątka w wyjściowym składzie. Trener Bruno Labbadia od pierwszych minut postawił na szpicy na doświadczonego Bośniaka Vedada Ibisevica, który od przejęcia sterów przez nowego szkoleniowca przeżywa drugą młodość.

Początku spotkania nie mogli sobie lepiej wyobrazić będący ostatnio w znakomitej formie piłkarze Herthy. W dziewiątej minucie dośrodkowanie Marvina Plattenhardta z rzutu rożnego wykorzystał Marko Grujic, który uderzeniem z prawej nogi, wyprowadził berlińczyków na prowadzenie. Lewy obrońca berlińczyków zaledwie moment cieszył się z asysty, ponieważ doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Jego miejsce na flance zajął Maximilian Mittelstadt.

Kibice przed telewizorami na odpowiedź ze strony gospodarzy nie musieli długo czekać. Kwadrans później dokładną wrzutką z kornera popisał się pomocnik RasenballSport Leipzig Christopher Nkunku, a jego podanie na gola zamienił defensor Lukas Klostermann. Na tablicy wyników było 1:1.

Nieco ponad kwadrans po zmianie stron RB Lipsk musiał radzić sobie w „dziesiątkę”. Marcel Halstenberg sfaulował przed polem karnym Brazylijczyka Matheusa Cunhę. Sędzia Bastian Dankert nie miał wątpliwości. Pokazał Niemcowi drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Gdy wydawało się, że goście będą chcieli wykorzystać przewagę liczebną, niespodziewanie bramkę zdobyli podopieczni Juliana Nagelsmanna. Strzał Patricka Schicka przełamał rękawice Rune Jarsteina i piłka dosłownie wtoczyła się do bramki.

Po stracie gola szkoleniowiec Herthy Bruno Labbadia postanowił wprowadzić kilka zmian. W miejsce Vladimira Daridy pojawił się Krzysztof Piątek. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziesięć minut przed końcem spotkania w polu karnym RasenballSport Leipzig runął Cunha, a arbiter wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił napastnik reprezentacji Polski i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

RasenballSport Leipzig – Hertha Berlin 2:2 (1:1)

Bramki: Lukas Klostermann (24’), Patrik Schick (68’) - Marko Grujic (9’), Krzysztof Piątek (82’ –k.)

RasenballSport Leipzig: Peter Gulacsi - Marcel Halstenberg, Dayot Upamecano, Lukas Klostermann, Tyler Adams - Christopher Nkunku (66’ Angelino), Konrad Laimer, Marcel Sabitzer, Dani Olmo (58’ Ademola Lookma) - Timo Werner (79’ Hannes Wolf), Patrik Schick (79’ Willi Orban)

Hertha Berlin: Rune Jarstein - Marvin Plattenhardt (Maximilian Mittelstadt), Jordan Torunarigha, Dedryck Boyata, Peter Pekarik - Per Skjelbred (77’ Arne Maier), Marko Grujic - Matheus Cunha, Vladimir Darida (71’ Krzysztof Piątek), Dodi Lukebakio(71’ Javairo Dilrosun) - Vedad Ibisevic (78’ Jessic Ngankam)

Żółte kartki: Halstenberg x2 – Pekarik, Torunarigha, Cunha

Czerwona kartka: Halstenberg (dwie żółte kartki)

Sędzia: Bastian Dankert

Stadion: Red Bull Arena