Bundesliga: RB Lipsk - Hertha BSC. Relacja i wynik na żywo

Na sześć kolejek przed końcem sezonu Bundesligi, Bayern Monachium po wtorkowym zwycięstwie ma 64 punkty i już o siedem "oczek" wyprzedza drugą w tabeli Borussię Dortmund. W środę dortmundczycy mogą spaść na trzecie miejsce. Stanie się tak, jeśli mający 54 pkt. RB Lipsk pokona u siebie Herthę, której piłkarzem jest Krzysztof Piątek. Czy berlińczycy pokrzyżują plany mającego wielkie aspiracje RB Lipska? Relacja na żywo z meczu RB Lipsk - Hertha na Polsatsport.pl.

RB Lipsk po restarcie Bundesligi zremisował z SC Freiburgiem (1:1) oraz rozbił FSV Mainz (5:0). Z kolei Hertha po zmianie szkoleniowca w dwóch ostatnich meczach zachwyciła swoich kibiców i wszystkich obserwatorów. Ekipa z Berlina pod wodzą trenera Bruno Labbadii bez najmniejszych problemów pokonała TSG Hoffenheim (3:0) oraz rozprawiła się z derbach miasta z Unionem (4:0). Piątek w obu spotkaniach wszedł z ławki. Nasz napastnik rozegrał kolejno: 11 minut i kwadrans.

Wichniarek: SMS od Piszczka mówi wszystko o „Der Klassiker”

Zespół z Lipska ma pewne kłopoty kadrowe. Z urazem zmaga się Emil Forsberg. Po ostatnim meczu do grona kontuzjowanych dołączył kapitan RB Lipsk - Yussuf Poulsen. Duńczyk doznał urazu więzadła w prawym stawie skokowym. Nie wiadomo, ile dokładnie potrwa przerwa od gry Poulsena. W niedzielnym meczu z FSV Mainz (5:0), niespełna 26-latek zdobył gola i miał dwie asysty.

W lidze niemieckiej rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa ruszyły niecałe dwa tygodnie temu. Pozostało jeszcze siedem kolejek, a ostatnia ma zostać rozegrana 27 czerwca, zatem do końca wznowionego sezonu Bundesligi pozostał miesiąc.

Relacja na żywo z meczu RB Lipsk - Hertha na Polsatsport.pl. Początek od godziny 18:30.