Czas na pierwszą galę MMA w Polsce! "Życie pisze swoje scenariusze"

Sporty walki
Czas na pierwszą galę MMA w Polsce! "Życie pisze swoje scenariusze"
fot. Babilon MMA
Transmisja Babilon MMA 13 w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Fight.

- Wracamy jako pierwsi w Polsce – w czasie koronawirusa - w sportach walki, a od 29 maja do 11 września zorganizujemy pięć gal w mieszanych sztukach oraz boksie. Wszystkie odbędą się w studiu telewizyjnym – powiedział promotor Tomasz Babiloński.

- Po trzymiesięcznej przerwie znów mam wielką chęć zobaczyć pojedynki prawdziwych wojowników na wysokim poziomie. Jestem pewny, że zawodnicy, których wybraliśmy na piątkową galę, pokażą swój kunszt. To ważny dzień dla polskiego sportu, bowiem wraca nie tylko ligowa piłka nożna, ale i walki w MMA, a już wkrótce także boks. Jesteśmy pierwsi w kraju, a być może w całej Europie – stwierdził Babiloński, który do sukcesów na zawodowych ringach doprowadził m.in. Krzysztofa Głowackiego i Michała Cieślaka.

 

W warszawskim studiu telewizyjnym, na gali „Babilon MMA 13”, dojdzie do siedmiu pojedynków, a wydarzeniem wieczoru będzie starcie w wadze ciężkiej (do 120 kg) Łukasza Brzeskiego (rekord 7-1-1) z mistrzem Europy w ju-jitsu Michałem Piwowarskim (3-1).


ZOBACZ TEŻ: Babilon MMA 13: Karta walk

 

- Organizowałem gale w kopalni soli 125 metrów pod ziemią, na plaży, lodowisku, hotelu i stadionie itd. Nie spodziewałem się, że po kilkunastu latach w branży wrócę z kameralnymi galami, ale życie pisze swoje scenariusze. Najważniejsze, że kibice znów obejrzą emocjonujące walki, a zawodnicy będą mieli gdzie i o co rywalizować – podkreślił Babiloński.

 

Kolejne jego gale w oktagonie są zaplanowane na 26 czerwca i 11 września, zaś imprezy bokserskie – 17 lipca i 14 sierpnia. W międzyczasie Babiloński będzie obchodził 40. urodziny, lecz w czasie pandemii koronawirusa trudno o huczne przyjęcia, tym bardziej o widowiska sportowe z liczną publicznością.

 

- Otrzymywałem sporo sygnałów, że sympatycy sportów walki czekają na nasze gale, stąd aż pięć eventów w 3,5-miesiąca. Takiego wyzwania jeszcze nie było pod względem organizacyjnym, ale też sportowym. Na galach pięściarskich dojdzie do potyczek – na zasadach bokserskich - pomiędzy właśnie bokserami a zawodnikami MMA. W lipcu fani zobaczą w akcji mającego świetny rekord pięściarza Przemysława Runowskiego (18-1) i niepokonanego w klatce Krzysztofa Gutowskiego (8-0). To będą potyczki niczym Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem, oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji. W sierpniu rywali z MMA szykujemy dla innych czołowych krajowych bokserów Michała Syrowatki i Roberta Talarka. Sam jest ciekawy, jak przyjmie się taka formuła rywalizacji – zaznaczył Babiloński.

 

ZOBACZ TEŻ: Polska odpowiedź na Mayweather - McGregor. Bokser zmierzy się w ringu z zawodnikiem MMA

 

Szef Babilon Promotion przyznał, że wszystkie pięć gal będzie miało oprawę podobną do tych sprzed pandemii koronawirusa.

 

- Najbardziej szkoda, że nie będzie kibiców w studiu, ale takie są przepisy. Na szczęście fani będą mogli zobaczyć gale w telewizji. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników imprez, będą przeprowadzane testy na koronawirusa, przygotowaliśmy odpowiednie ilości maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji itd. Ale nie chcemy aby było nudno, dlatego zaangażowaliśmy m.in. anonsera, będzie też oprawa muzyczna. Chcemy wracać do normalności, do dawnego sportu i to będzie taki początek - powiedział Babiloński.

 

Transmisja Babilon MMA 13 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight w piątek od godziny 20:00.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie